אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור תבקש למנות את יועציה ליאור דגן ויזהר קנה לנאמני החברה צילום: אוראל כהן

חשיפת כלכליסט

ענבל אור תבקש למנות את יועציה ליאור דגן ויזהר קנה לנאמני החברה

מנגד, מגיש בקשת הפירוק הראשונה אברהם וולך, יבקש למנות כנאמנים את באי כוחו, עו"ד אבנר כהן ביחד עם רו"ח אשר אנגלמן ממשרד קסלמן וקסלמן

24.03.2016, 06:49 | זוהר שחר לוי
לקראת כניסתה של אור סיטי נדל"ן להקפאת הליכים תבקש ענבל אור למנות את יועציה ליאור דגן ויזהר קנה, נשיא לשכת רו"ח כנאמנים לתקופת ההקפאה, כך נודע ל"כלכליסט".

מנגד, מגיש בקשת הפירוק הראשונה אברהם וולך, יבקש למנות כנאמנים את באי כוחו, עו"ד אבנר כהן ביחד עם רו"ח אשר אנגלמן ממשרד קסלמן וקסלמן.

קראו עוד בכלכליסט

ענבל אור בבית המשפט, צילום: אוראל כהן ענבל אור בבית המשפט | צילום: אוראל כהן ענבל אור בבית המשפט, צילום: אוראל כהן

עדיין לא ברור אם בקשת הקפאת ההליכים תכלול רק חלק מהחברות שבקבוצה, את כל החברות (16 במספר) או רק את חברת אור סיטי נדל"ן שעמדה במרכזן של שתי בקשות הפירוק שהוגשו עד היום. בכל מקרה, עבור מי שימונה כנאמן מדובר במשרה שעשויה להניב שכר טרחה נאה — הן על הפעלת החברה בתקופת הקפאת ההליכים, הן על מימוש הנכסים או הפעילות של מי מהחברות והן עבור חלוקת הכספים לנושים.

הקפאת הליכים מאפשרת פעמים רבות לבעל השליטה אפשרות לבקש את מי ירצה למנות כנאמן בהקפאת ההליכים. אולם, במקרה של אור, מאחר והוגשו כבר מספר בקשות פירוק ופשיטת רגל, סביר שהנטייה של הנושים תהיה לדרוש בעל תפקיד שאינו קשור לחברה ואינו מטעמה.

בעלי התפקיד שהציע וולך קיבלו גם את הסכמת הנושה המהותי, בנק מזרחי, שהסכים בדיון גם לממן את תקופת ההקפאה, וכן את הסכמת הכנ"ר — דבר שמציב אותם בראש סולם העדיפויות.

סביר להניח, שנושים נוספים, כמו רוכשי דירות שביקשו להצטרף לבקשות הפירוק, יבקשו למנות מי מטעמם. עו"ד אביחי ורדי, המייצג נושה כזה, כבר ביקש, במועד הגשת הבקשה, להתמנות כמפרק זמני ובדיון אתמול הבהיר כי "חשוב שימונה בעל תפקיד מטעם הנושים".

אתמול הודיע דורון אלחנני כי הוא פורש מצוות הניהול של אור. גורמים בחברה סיפרו ל"כלכליסט" כי אלחנני פרש על רקע ההתעקשות שלא להגיש בקשה להקפאת הליכים ולאור כוונת החברה להגיש בקשה שכזו הם מתכוונים לבקש ממנו לחזור ולייעץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות