אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזריאלי נכנסת עמוק לדיור מוגן: רכשה את אחוזת בית רעננה ב- 55 מיליון שקל

עזריאלי נכנסת עמוק לדיור מוגן: רכשה את אחוזת בית רעננה ב- 55 מיליון שקל

הנכס מתפרש על קרקע של 15 דונם בשטח בנוי של 29,000 מ"ר ושטחי מסחר. הבית כולל 335 יחידות דיור בתפוסה של 80% ושתי מחלקות סיעודיות

24.03.2016, 12:00 | אורן פרוינד

עוד עסקה לעזריאלי בתחום של הדיור המוגן. קבוצת הנדל"ן שבשליטת משפחת עזריאלי מדווחת היום כי חתמה על הסכם ראשוני לרכישת מלוא המניות של אחוזת בית רעננה, חברת הדיור המוגן שבשליטת משפחת שניידר שנכנסה לבורסת תל אביב לפני שנה וחצי כשהנפיקה אג"ח בהיקף של 180 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עזריאלי תשלם את הרכישה 55 מיליון שקל, כמעט מחצית מההון העצמי של אחוזת בית נכון לסוף הרבעון השלישי של 2015 שמסתכם בכ-98.5 מיליון שקל. בכך משלימה עזריאלי עסקאות בשווי כולל של למעלה מ-400 מיליון שקל בתחום הדיור המוגן, כשהעיקרית שבהן היא רכישת בית פלאס בתל אביב בתמורה ל-270 מיליון שקל לפני כשנה.

מנכ"ל עזריאלי יובל ברונשטיין אמר בעבר לכלכליסט כי הדיור המוגן הוא מנוע הצמיחה החדש של החברה וכי עזריאלי צפויה להשקיע בשנים הקרובות בתחום הזה מיליארדי שקלים.  

יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאלי. "הרכישה מהווה יישום של הראייה האסטרטגית של הקבוצה, הכוללת התרחבות בתחום הדיור המוגן", צילום: נמרוד גליקמן יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאלי. "הרכישה מהווה יישום של הראייה האסטרטגית של הקבוצה, הכוללת התרחבות בתחום הדיור המוגן" | צילום: נמרוד גליקמן יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאלי. "הרכישה מהווה יישום של הראייה האסטרטגית של הקבוצה, הכוללת התרחבות בתחום הדיור המוגן", צילום: נמרוד גליקמן

אחוזת בית, הוא מתחם דיור מוגן ותיק ומוכר הממוקם בדרום-מערב רעננה, בסמוך לכביש 531 ולתחנת הרכבת המתוכננת רעננה-מערב. הבית כולל 335 יחידות דיור בתפוסה של 80%-90% ו-2 מחלקות סיעודיות. העסקה כוללת גם מרכז מסחרי סמוך (פארק מול) שבו עשרים שוכרים. ה-NOI השנתי שצפוי להתווסף לעזריאלי מאחוזת בית מסתכם בכ-5.4 מיליון שקל. התמורה משקפת שיעור תשואה של 8.5%-8.75% לדיור המוגן ו-7.8% למרכז המסחרי.

תחום הדיור המוגן הוגדר על ידי הנהלת עזריאלי כמנוע צמיחה חדש, בין היתר, על רקע מגמת העלייה בתוחלת החיים והמחסור הקיים בבתים חדשים המנוהלים בסטנדרטים גבוהים. התחום אהוד במיוחד על יור החברה ובעלת השליטה דנה עזריאלי.

הרשת של עזריאלי בתחום הדיור המוגן (רשת פאלאס) כוללת היום 3 פרויקטים ברחבי הארץ הכוללים את בית פאלאס תל אביב, פרויקט הדיור המוגן בעיר מודיעין שנמצא בהליכי שיווק ופרויקט הדיור המוגן בלהבים. בשבוע שעבר ביצעה עזריאלי עסקה נוספת בתחום במסגרתה זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע לבניית 250 יח"ד דיור מוגן בשכונת הרקפות בראשון לציון תמורת כ-26 מיליון שקל ובנוסף הוצאות פיתוח בהיקף של כ-22 מיליון שקל. רשת PALACE דיור מוגן של עזריאלי מנוהלת על ידי יורם בן פורת, לשעבר מנכ"ל רשת "מגדלי הים התיכון". י

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות