אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל HSBC לשעבר תומך בברקזיט צילום: בלומברג

מנכ"ל HSBC לשעבר תומך בברקזיט

מייקל גייגן הוא אחד מ-250 אנשי עסקים בריטים שתומכים בהיפרדות מהאיחוד האירופי. "הכלכלה תשגשג כשנחזיר לעצמנו את השלטון"

26.03.2016, 16:46 | בלומברג
מייקל גייגן, המנכ"ל לשעבר של הבנק הבריטי HSBC, הוא בין 250 אנשי עסקים בממלכה שתומכים בעזיבת בריטניה את האיחוד האירופי. גייגן כיהן כמנכ"ל הבנק בין השנים 2006-2010, והתמיכה שלו ב"ברקזיט" (עזיבת האיחוד) מנוגדת לעמדה של ההנהלה הנוכחית בבנק, שכבר הזהירה כי הצבעה בעד עזיבה במשאל העם שייערך ב-23 ביוני, תוביל לכך שאלף עובדים יעברו מלונדון לפריז.

קראו עוד בכלכליסט

אנשי עסקים נוספים התומכים בעזיבה כוללים את טים מרטין, יו"ר מפעילת הפאבים וות'רספון, ג'ון מולטון יו"ר חברת בטר קפיטל ודיוויד רוס, מייסד קארפון וורהאוס.

דגלי בריטניה והאיחוד האירופי. הדעות חלוקות לגבי השלכות של היפרדות, צילום: globalriskinsights דגלי בריטניה והאיחוד האירופי. הדעות חלוקות לגבי השלכות של היפרדות | צילום: globalriskinsights דגלי בריטניה והאיחוד האירופי. הדעות חלוקות לגבי השלכות של היפרדות, צילום: globalriskinsights

"בזכות התמיכה ההולכת וגדלה מצד אנשי עסקים, הקמפיין בעד עזיבת האיחוד טוען כי בעוד שהאיחוד האירופי טוב לחברות הבינלאומיות, עבור החברות הקטנות החברות באיחוד משמשת כהורסת מקומות עבודה", הגיב מת'יו אליוט, מנכ"ל קבוצת Vote Leave בעד עזיבה. "מקומות עבודה, משכורות והכלכלה ישגשגו כשנחזיר לעצמנו את השלטון".

הקבוצה פרסמה סקר של חברת YouGov, שבו השתתפו מעל אלף חברות קטנות ובינוניות, ממנו עולה כי 14% בלבד מאמינים שהאיחוד יקל על החברות שלהם להעסיק עובדים.

במרכז הדיון הציבורי עומדים נושאים הקשורים לכלכלה, ולכן כל צד מנסה לזכות בתמיכה של בכירים בעולם העסקים. בהתאם, המנהלים של 36 מתוך 100 החברות הציבוריות הגדולות ביותר בבריטניה, פרסמו לאחרונה מאמר בעיתון הטיימס שבו הביעו תמיכה בעד הישארות באיחוד. בנוסף, איגוד התעשיינים הבריטים מסר אף הוא כי מרבית החברים תומכים בהישארות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות