אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת רונאל פישר: ניצב בדימוס ברונו שטיין יועמד לדין משמעתי צילום: יובל חן

פרשת רונאל פישר: ניצב בדימוס ברונו שטיין יועמד לדין משמעתי

שטיין נחקר במח"ש בחשד לקשרים פסולים שקיים עם עורך הדין פישר, קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה והקבלן יאיר ביטון בזמן ששירת כראש אגף התנועה

27.03.2016, 13:07 | זוהר שחר לוי

מחלקת המשמעת של משטרת ישראל החליטה להעמיד את ניצב בדימוס ברונו שטיין לדין משמעתי על עבירת התנהגות שאינה הולמת שוטר, זאת על רקע מעורבותו בפרשת עו"ד רונאל פישר.

קראו עוד בכלכליסט

שטיין, ששימש בעבר במפקד מחוז מרכז והודיע על פרישה בספטמבר 2014, נחקר במחלקה לחקירות שוטרים בפרשת פישר על כך שקיבל מפישר טובות הנאה בדמות טיסות לחו"ל.

שמו של שטיין עלה במסגרת חקירתו של קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, לאחר שחתם על הסדר טיעון עם מח"ש. במסגרת עדותו סיפר מלכה, בין היתר, כי יאיר ביטון, מי שנאשם במסגרת הפרשה, הציע לשטיין להיות יו"ר בחברה הציבורית שבשליטתו - ב.יאיר. שטיין עצמו לא הכחיש את ההצעה והודה כי ביטון הציע לו 100 אלף שקל בחודש כדי לשמש יו"ר חברת הנדל"ן וטען כי לא התמנה לתפקיד כי לדבריו, "הקישור עם יצחק אברג'יל הפריע לי". יחד עם זאת הכחיש כי ידע שנסיעתו להונגריה מומנה על ידי ביטון.

רונאל פישר, צילום: עמית שאבי רונאל פישר | צילום: עמית שאבי רונאל פישר, צילום: עמית שאבי

במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, שם נבדקו החשדות השונים בעניינו של שטיין, הוחלט לאחר תום החקירה ובדיקת ממצאיה ועל דעת פרקליט המדינה להעביר את הטיפול בתיק למחלקת המשמעת של משטרת ישראל. זאת, לצורך בחינת העמדת הקצין לדין משמעתי בשל "חשד לקשרים פסולים שקיים עם רונאל פישר, ערן מלכה ויאיר ביטון במהלך השנים 2011-2013, כאשר שירת כראש אגף התנועה בדרגת ניצב", לשון הודעת הפרקליטות.

בהודעת מח"ש מצוין עוד כי "ההחלטה להסתפק בהעמדה לדין משמעתי התקבלה לאחר שנמצא כי במישור נורמטיבי זה, קיים מענה מידתי וראוי להוקעת כשליו של ברונו שטיין, אשר פרש בינתיים מהמשטרה".

לפי משרד המשפטים מחלקת המשמעת במשטרה מסרה למח"ש כי בתום בחינתה את חומר הראיות הוחלט "להעמידו לדין בגין עבירת התנהגות שאינה הולמת שוטר או שיש בה כדי לפגוע בתדמית המשטרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות