אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועץ המשפטי של הכנסת מכשיר את חוק הגבלת שכר הבכירים

פרסום ראשון

היועץ המשפטי של הכנסת מכשיר את חוק הגבלת שכר הבכירים

במכתב ששיגר אייל ינון לאיגוד הבנקים, הוא דוחה את טענתו לפגמים וליקויים שנפלו בהצעת החוק: "ההכרעה שקיבלה ועדת הכספים עניינה בראש ובראשונה בשאלות הנוגעות לתפיסת עולם כלכלית חברתית שבהן יש לכנסת מרחב תמרון חוקתי רחב יחסית. הוועדה לא חרגה מן המתחם האמור"

27.03.2016, 19:04 | רוני זינגר

היועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, דוחה את טענות איגוד הבנקים ומכשיר את חוק הגבלת שכר הבכירים. הצעת החוק תעלה לאישור הכנסת והיא צפויה לעבור למרות מחאות הבנקים.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששיגר ינון אחר הצהריים לעו״ד דוד חודק, המייצג את איגוד הבנקים, נכתב כי "ההכרעה שקיבלה הוועדה ושעומדת כרגע בפני מליאת הכנסת עניינה בראש ובראשונה בשאלות הנוגעות לתפיסת עולם כלכלית חברתית שבהן יש לכנסת מרחב תמרון חוקתי רחב יחסית. אנו סבורים כי במקרה זה הוועדה לא חרגה מן המתחם האמור״.

עוד כתב ינון, כי כיוון שלתפישתו לא נפלו כל פגמים או ליקויים בהתנהלות הוועדה באישור החוק "אנו סבורים כי אין מקום לחדש את הדיון בוועדת הכספים ולעכב את הדיון וההצבעה במליאת הכנסת".

עו"ד דוד חודק, צילום: אוראל כהן עו"ד דוד חודק | צילום: אוראל כהן עו"ד דוד חודק, צילום: אוראל כהן

המענה ניתן לעו"ד חודק שנשלח בימים האחרונים לנהל מאבק מאסף נגד אישור החוק. חודק שלח בסוף השבוע מכתב לינון ובו שטח שורת טענות לפגמים וליקויים שנפלו בהצעת החוק. בין טענותיו של חודק שלא קיימת הגבלה ישירה דומה של שכר בעולם, שמדובר בפגיעה בהסכמי עבודה של מנהלים, שמדובר בפגיעה ביוכלת החברות לגייס מנהלים טובים, נטען עוד כי הדיון שהתקיים היה לא מעמיק דיו ומהיר וכן נטען כי מדובר באפליה פסולה בין תאגידים פיננסיים לחברות ציבוריות.

עו"ד חודק ביקש לדחות את אישור הצעת החוק והחזרתו לדיון מעמיק בוועדת הכספים, דיון שהיה נדחה רק לארח פגרת פסח של הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות