אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת "אדון האשליות": 11 חודשי מאסר ליד ימינו של רועי חיון צילום: שאטרסטוק

פרשת "אדון האשליות": 11 חודשי מאסר ליד ימינו של רועי חיון

על פי הסדר טיעון שעליו חתם גלעד טוגנדרייך עם הפרקליטות, הוא יודה ויורשע בעבירות של ארגון הימורים ועבירות מרמה לפי פקודת מס הכנסה. במסגרתה הפרשה הודה חיון בהלבנת רווחי הימורים לא חוקיים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים באמצעות עסקות בני"ע של חברות בורסאיות

28.03.2016, 17:19 | תומר גנון

הסדר טיעון נוסף בפרשת "אדון האשליות", במסגרתה הולבנו רווחי הימורים לא חוקיים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים באמצעות עסקאות בני"ע של חברות בורסאיות. המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה אתמול (א') לבית משפט השלום בת"א כתב אישום ולצדו הסדר טיעון נגד גלעד טוגנדרייך, מי ששימש לטענת חוקרי המשטרה ורשות המסים כ"יד ימינו" של ראש ארגון ההימורים – רועי חיון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסדר טוגנדרייך, המיוצג על ידי עו"ד טל שפירא, יודה ויורשע בעבירות של ארגון הימורים לא חוקיים, התחמקות מתשלום מס הכנסה בדרכי מרמה והגשת דו"חות וידיעות לא נכונות לרשויות המס. הוא ירצה 11 חודשי מאסר בפועל, וישלם קנס של חצי מיליון שקלים. חיון עצמו, הורשע לאחרונה בבית המשפט המחוזי בת"א בעבירות של עריכה, ניהול וארגון הימורים לא חוקיים, הלבנת הון והתחמקות במזיד מתשלום מס בדרכי מרמה, עורמה ותחבולה. מסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו נקבע שייגזר עליו עונש של 28 חודשי מאסר בפועל, ותשלומים של 7 מיליון שקלים לקופת המדינה.

רועי חיון. יד ימינו ירצה 11 חודשי מאסר וייקנס בחצי מיליון שקל, צילום: באדיבות אתר one רועי חיון. יד ימינו ירצה 11 חודשי מאסר וייקנס בחצי מיליון שקל | צילום: באדיבות אתר one רועי חיון. יד ימינו ירצה 11 חודשי מאסר וייקנס בחצי מיליון שקל, צילום: באדיבות אתר one

"בין שנת 2009 ועד לשנת 2012, ארגן וניהל חיון הימורים באמצעות פלטפורמות אינטרנט בין-לאומיות שונות", נטען בכתב האישום נגד טוגנדרייך. "החל משנת 2010 ביצע טוגנדרייך עם חיון את עריכת ארגון וניהול הימורים. הנאשם היה אמון על ניהול המעקב הכספי אחר ההכנסות וההוצאות של פעילות ההימורים. כמו כן, מהמרים העבירו לחיון, באמצעות הנאשם כספים בגין הפסדי הימורים ופנו אליו לשם העברת הימורים או לשם קבלת הנחות בחובותיהם בגין הימורים". בנוסף נכתב בכתב האישום שבו יודה טוגנדרייך, כי הוא סייע לחיון להסוות ולהסתיר את שליטתו בחברות ששימשו אותו בעסקיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות