אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקהאם השלים את רכישת הקרקע במיאמי עבור קבוצת הכדורגל שלו צילום: אי פי איי

בקהאם השלים את רכישת הקרקע במיאמי עבור קבוצת הכדורגל שלו

מדובר בשטח של כ-36 דונם ששני שלישים ממנו שייך לדיוויד בקהאם בקהאם. הוא עדיין זקוק לאישור העירייה לשינוי החלוקה לאזורים כדי שיוכל לבנות את האצטדיון בעיר אוברטאון

29.03.2016, 14:43 | שירות כלכליסט

דיוויד בקהאם והמשקיעים שלו רכשו את חלקת האדמה הנחוצה לבניית אצטדיון חדש באוברטאון. זו הפעם הראשונה שהספורטאי הסלבריטאי רוכש נדל"ן במיאמי עבור קבוצת הכדורגל שלו, שתשחק ב-MLS.  

קראו עוד בכלכליסט

בקהאם. שותפים בכירים, צילום: אי פי איי בקהאם. שותפים בכירים | צילום: אי פי איי בקהאם. שותפים בכירים, צילום: אי פי איי

אבן הדרך הזו מעניקה לשותפות של בקהאם בעלות על שני שלישים מהאתר בגודל 36,400 מ"ר, כך לפי הצהרה שפרסם הארגון.

הרכישה מגיעה לאחר שנתיים וחצי של הצעות כושלות לשלושה אתרים אחרים. העסקאות מאפשרות לבקהאם לעבור באופן מלא לזירה הפוליטית כדי לזכות באישור המועצה המקומית לרכישת האדמה שבבעלות ממשלתית, הנחוצה להשלמת האתר לבניית האצטדיון. בקהאם זקוק גם לאישור העירייה לשינוי החלוקה לאזורים כדי שיוכל לבנות את האצטדיון.

"יש לנו את האתר הנכון, את קבוצת הבעלות הנכונה, ובסיס אוהדים נאמן שסופר את הימים עד המשחק הראשון שלנו", מסר שותפו של בקהאם, מרסלו קלאורה, מנכ"ל ספרינט. "כולנו בעד אוברטאון, ונרגשים ביותר מהתקדמות התכניות להקמת האצטדיון האחראי ביותר בהיסטוריה של מיאמי".

זו ההתקדמות המשמעותיות ביותר של מיאמי בקהאם יונייטד, התאגיד שבבעלות בקהאם, קלאורה, יוצר אמריקן איידול סימון פולר ואחרים, במאמץ המתוקשר להקמת אצטדיון במיאמי. בקהאם רוצה בית שיכול להכיל 25 אלף מושבים עבור קבוצת הכדורגל שתצטרף לליגה. ב-2007 כמענק חתימה קיבל בקהאם את האפשרות לרכוש את הקבוצה בהנחה גדולה. האופציה הזו הוארכה לאחר שלא הצליח לסגור עסקאות לבניית האצטדיון בנמל מיאמי, בסמוך לאמריקן איירליינס ארנה בדאון טאון מיאמי וממול למרלינס פארק בליטל הוואנה.

האתר הנוכחי נמצא צפונית לנהר מיאמי במערב אוברטאון, והוא מרחק הליכה קצרה משכונת ספרינג גרדן. הנכס יהיה בבעלות פרטית של בקהאם גרופ, שהחלה במאמצים לבניית אצטדיון כבר בשלהי 2013.

בקהאם ושותפיו לא מבקשים סובסידיות מקומיות לבניות והפעלת האצטדיון, והם מתכוונים לשלם מסי רכוש מלאים עבור הקרקע והמבנה. כשעסקת מרלינס פארק נכשלה בשלהי 2015, בקהאם הכריז כי אוברטאון הוא האזור החדש המועדף עליו. ההודעה הזו מה-4 בדצמבר כללה דיווח שהשותפות חתמה לראשונה על חוזי מכירה לרכישת קרקע לבניית האצטדיון.

בכל זאת הרכישה ארכה יותר זמן משציפו. בקהאם ושאר המשקיעים נתקלו בעיכובים בניסיונות לסגור עסקת נדל"ן לרכישת קרקעות פרטיות בגודל 24 אלף מ"ר מסביב לחניון משאיות בבעלות מחלקת המים והביוב של מיאמי – דייד.

כשהעסקה הוכרזה בדצמבר, הציבו בקבוצת ההשקעה תאריך יעד של ה-1 במרץ, אך ככל שהמשא ומתן התעכב, האריכו את לוח הזמנים על מנת לאפשר יותר זמן לסגור את העסקה עם הבעלים הפרטיים. כעת שנסגרו העסקאות הללו, בקהאם צריך לרכוש גם את האדמה השייכת למחוז כדי להשלים את הרכבת האצטדיון.

ראש עיריית מיאמי - דייד קרלוס חימנז מעוניין להשתמש בחוקי הפיתוח הכלכלי במדינה כדי לוותר את דרישות המכרז לחלקת האדמה בגודל 11 אלף מ"ר. התהליך מחייב את קבוצת המשקיעים של בקהאם לשלם את תעריף השוק, שלפי הערכות המחוז עומד על 9 מיליון דולר, ולהסכים לחבילה של הטבות שכוללות דרישות תעסוקה לתושבים מקומיים.

בכיר במועצה של חימנז העלה חששות לאחרונה לגבי המחסור במקומות חנייה בתכנית האצטדיון של בקהאם, שמתבססת על כך שהאוהדים יגיעו ברכבת או יחנו ברדיוס של פחות מקילומטר הליכה. בקהאם צריך לזכות בתמיכה ממועצת העיר מיאמי, שעליה לאשר את תכניות האצטדיון והסגירה של רחוב נורת'ווסט סבנת' כדי להתאים לגודל של האצטדיון.

דובר מטעמו של חימנז אמר בשבוע שעבר שהמו"מ נמשך, אך לא סיפק לוח זמנים מתי ההסכם יעלה לאישור 13 חברה הוועדה. "הם עובדים על זה", הגיב מייקל הרננדז, אחראי התקשורת של חימנז. "פשוט צריך לעשות את זה כמו שצריך, ולהעביר את ההסכם לוועדה
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות