אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוי, שכחנו את הדרכון: הסלולרי יהיה הדרכון הבא שלכם צילום: אלכס קולמויסקי

אוי, שכחנו את הדרכון: הסלולרי יהיה הדרכון הבא שלכם

חברת "דה לה רו" הבריטית מפתחת טכנולוגיה המאפשרת לשמור את הדרכון במכשירים הסלולריים; ה"דרכונים ללא נייר" יפעלו בדומה לכרטיסי עלייה למטוס סלולריים

31.03.2016, 14:26 | שירות כלכליסט

אחד מהדברים המרגיזים ביותר שיכולים לקרות לפני טיסה, הוא לגלות ששכחתם את הדרכון בבית. אולם ייתכן שימים אלו מאחורינו.

חברת "דה לה רו" (De La Rue), הבריטית מפתחת טכנולוגיה המאפשרת לשמור את הדרכון במכשירים הסלולריים, כך שנוסעים לא ייאלצו לסחוב עימם את הדרכונים בעת נסיעות לחו"ל.

דה לה רו עוסקת בייצור נייר מאובטח, הדפסה בטכנולוגיות מתקדמות, הפקה ויצירה של מסמכים מוגנים מפני זיוף כולל שטרות כסף. בשנת 1952 היא הדפיסה את הגרסה הראשונה של שטרי הלירה הישראלית. 

אילוסטרציה, צילום: bigstock אילוסטרציה | צילום: bigstock אילוסטרציה, צילום: bigstock

ה"דרכונים ללא נייר" יכולים לפעול בדומה לכרטיסי עלייה למטוס סלולריים, שכיום יכולים נוסעים לשמור בסמארטפון האישי, ולעבור בכל נקודות הבידוק בשדה התעופה ללא צורך במסמכי נייר. אולם, הפוטנציאל לזיופים, החסמים בין המדינות והאפשרות לאיבוד המכשיר הנייד יוצרים אתגרי אבטחה וביטחון בלתי מבוטלים.

"הטכנולוגיה עומדת בחזית פעילותה של 'דה לה רו', וכפי שניתן לצפות אנו תמיד בוחנים חידושים ופתרונות טכנולוגיים חדשים עבור לקוחותינו ברחבי העולם. רעיון הדרכון הסלולרי הוא רק אחד מהם והוא כרגע בשלבים ראשוניים", אמר דובר 'דה לה רו' ל"טלגראף".

בדרכונים המודרניים כבר עתה מוטמעים שבבים המאפשרים השוואה של פני מחזיק הדרכון לתמונה המצויה בדרכון עצמו ואת הטכנולוגיה הזו ניתן להעתיק לתוך הסמארטפון במקום צילום  של המסמכים.

"דרכונים דיגיטליים במכשירי טלפון חכם יצריכו התקנת חומרה מסוג חדש בתוך המכשיר על מנת לאפשר אחסון מאובטח של הדרכון האלקטרוני ומניעת העתקות וזיופים. כמו כן תידרש יכולת קישוריות אלחוטית בין הדרכון האלקטרוני לבוחן דרכון, כדי למנוע זיופים", אומר דייויד ג'וואנס, מחברת האבטחה "פרוף פוינט".

תגיות