אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעות ענק בהייטק - בחברות סלאק ו-Ancestry צילום: shutterstock

השקעות ענק בהייטק - בחברות סלאק ו-Ancestry

פלטפורמת שיתוף הפעולה הארגוני סלאק השלימה גיוס לפי שווי של 3.8 מיליארד דולר; ההשקעה ברשת החברתית-גניאולוגית - לפי שווי של 2.8 מיליארד דולר

02.04.2016, 10:35 | עומר כביר

שני גיוסים גדולים בהייטק: פלטפורמת שיתוף הפעולה הארגוני סלאק (Slack) השלימה גיוס של 200 מיליון דולר לפי שווי של 3.8 מיליארד דולר – כך אישרה החברה בסוף השבוע. במקביל קרנות ההון סילבר לייק ו-GIC ירכשו חלק ניכר ממניות הרשת החברתית-גניאולוגית Ancestry.com לפי שווי של 2.6 מילארד דולר.

את סבב הגיוס בסלאק הובילה קרן ההון סיכון Thrive Capital והשתתפו בו הקרנות Comcast Ventures, Accel Partners, GGV, Index Capital, Social Capital, Spark Growth ואחרות. בכך מגיע היקף גיוס ההון הכולל של החברה ל-540 מיליון דולר, אחרי שבאפריל שעבר גייסה 160 מיליון דולר לפי שווי של 2.8 מיליארד דולר. כיום יש לחברה, שנוסדה ב-2014, 2.7 מיליון משתמשים פעילים, מתוכם 800 אלף משתמשים בתשלום. בין לקוחות סלאק, שמעסיקה 430 עובדים, נמנות חברות ענק כמו סמסונג ו-CBS, רשויות ממשלתיות כמו רשות התעופה הפדרלית או משרד ההגנה של ארה"ב, ומוסדות חינוך דוגמת אוניברסיטת הרווארד.

לגבי ההשקעה ב-Ancestry.com - ההיקף המדויק שלה לא פורסם, ואולם הקרנות המשקיעות לא צפויות להחזיק בעקבותיה בשליטה באתר.

אנססטרי,מאפשרת למשתמשים לבצע חיפוש גניאולוגי, להתחקות על שורשיהם, לאתר בני משפחה רחוקים ולבנות עץ שורשים. היא מפעילה קשת רחבה של אתרים, הכוללים בין השאר סריקות דיגיטליות של תיקים ארכיוניים מקהילות בארה"ב (כולל תיקים צבאיים מ-200 השנים האחרונות), קהילות של חקר שורשים, מאגרי DNA ועוד. לחברה יותר מ-2.2 מיליון משתמשים בתשלום, 17 מיליארד מסמכים היסטוריים דיגיטליים, 78 מיליון עצי משפחה ו-1.5 מיליון דגימות DNA.

"מדובר בהבעת אמון בעתידנו, אישור לעבודה שעשינו בבניית החברה ולהזדמנויו האדירות שניצבות לפנינו", אמר מנכ"ל אנססטרי, טים סאליבן, בהודעה לעיתונות, “ניסיון העבר של סילבר לייק בהשקעה בחברות טכנולוגיה ביחד עם מומחיות התפעול יוצאת הדופן של הקרן, מתאימים לחזון שלנו להאיץ את הצמיחה בכל תחומי הפעילות העסקית שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות