אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריקול לאלפי צעיפים ממותג "איוונקה טראמפ" בשל חשש לכוויות צילום: איי פי

ריקול לאלפי צעיפים ממותג "איוונקה טראמפ" בשל חשש לכוויות

על פי ההודעה, על הצרכנים שרכשו את הצעיפים העשויים משי מלאכותי לחדול מיידית מהשימוש בהם ולהחזירם לנקודת הרכישה כדי לקבל החזר כספי מלא. כיצד הגיבה החברה של טראמפ להודעה של ועדת הבטיחות?

07.04.2016, 13:48 | שירות כלכליסט

לדונאלד טראמפ יש סוגיה מביכה נוספת שעימה ייאלץ להתמודד. כ-20 אלף צעיפים ממותג האופנה של בתו, איוונקה, יוחזרו בריקול משום שקיימת בהם "סכנה לכוויות". כך על פי הודעת ועדת בטיחות למוצרי צריכה של ארה"ב מאתמול.

על פי ההודעה, על הצרכנים שרכשו את הצעיפים, העשויים זהורית (משי מלאכותי) לחדול מיידית מהשימוש בהם ולהחזירם לנקודת הרכישה כדי לקבל החזר כספי מלא. על אף שטרם התקבלו דיווחים על פגיעות בשל השימוש בצעיף, הצרכנים מתבקשים להחזירם משום שהם לא עומדים בדרישות הבטיחות.

איוונקה טראמפ עם הצעיף, צילום: איי פי איוונקה טראמפ עם הצעיף | צילום: איי פי איוונקה טראמפ עם הצעיף, צילום: איי פי

דונאלד טראמפ מעמיד את נושא המסחר כמרכיב מרכזי במצע הבחירות שלו, והוא מותח ביקורת נחרצת על חברות אמריקאיות המייצרות את מוצריהן מעבר לים ולא בארה"ב. אולם רבים מהמוצרים בקולקציית האופנה של בתו ושלו – כולל חליפות ועניבות הנושאות את שם המותג שלו – מיוצרים מעבר לים במדינות כמו סין.

דוברים מטעם איוונקה טראמפ לא היו זמינים למתן תגובה. אולם על פי דיווחים של סוכנויות חדשות, חברת האופנה של איוונקה טראמפ הודיעה כי "אנו מצטערים לשמוע שקבוצת 'גלובל בראנדס' (Global Brands Group ), שותפתנו לזיכיון, נאלצת לבצעת ריקול לשני דגמי צעיפים ממותג איוונקה טראמפ, אולם אנו שמחים שננקטו צעדים מיידיים בעניין".

גם חברת "גלובל בראנדס", הממוקמת בהונג קונג, לא השיבה על בקשה לתגובה.

דונלד טראמפ הודה שכמה ממוצריו מיוצרים בסין. "אני מדבר על העניבות שלי בנאומי. אני גלוי לגבי העניין ופעמים רבות ציינתי שהעניבות מיוצרות בסין. קשה לייצר פריטי אופנה בארה"ב", אמר טראמפ בראיון ל-CNN.

בין השאר, מבקש טראמפ להטיל מכס מיוחד על מוצרים מסין וממכסיקו כגון ביגוד, על מנת לאזן את תחום הסחר ולהשיב את משרות הייצור למעמד הביניים באמריקה. על פי דבריו, מכס זה יוכל להגיע עד ל-35%-45%.

אולם כלכלנים מזהירים כי מהלך כזה עלול להצית מלחמת מסחר ולהביא למיתון. סין, מכסיקו ומדינות אחרות עלולות להגיב בהטלת מס דומה על מוצרים ושירותים אמריקאיים והמהלך עלול לייקר מוצרים יום-יומיים לאמריקאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות