אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברות של ענבל אור ממשרדי היוקרה יפונו וכל העובדים יפוטרו צילום: עמית שעל

החברות של ענבל אור ממשרדי היוקרה יפונו וכל העובדים יפוטרו

המפרק הזמני של קבוצת אור מעביר את החברות מעזריאלי למשרד קטן בשכירות של 7,000 שקל לחודש לעומת 80 אלף שקל כיום, "לצורך קיצוץ מיידי של ההוצאות שיושתו על קופת הפירוק". עוד ביקש לאפשר לו לתפוס את רכב הלנדרובר היוקרתי של אור וכל רכב נוסף שיש בחזקתה

07.04.2016, 14:48 | זוהר שחר לוי
המפרק הזמני שמונה לפירוק החברות של קבוצת אור, עו"ד איתן ארז, מעביר את החברות ממשרדי היוקרה בעזריאלי למשרד קטן. בפנייה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ביקש המפרק להעסיק סמנכ"ל תפעול לקבוצה בשכר חודשי של 10 אלף שקל למשך 3 חודשים וכן לשכור משרד קטן בדמי שכירות חודשיים של עד 7,000 שקל. במקביל, שוב מתחלף הייצוג המשפטי של ענבל אור.

"החברות שוכרות משרדים מפוארים המשתרעים על כ-527 מ"ר בדמי שכירות של כ-120 שקל למ"ר במרכז עזריאלי בתל אביב בעלות של כ-80 אלף שקל לחודש כולל דמי ניהול", כתב המפרק לבית המשפט.

"לצורך קיצוץ מידי של ההוצאות שיושתו על קופת הפירוק", הוסיף המפרק וציין כי "ישלח עוד היום מכתבי פיטורין לכל עובדי החברות".

קראו עוד בכלכליסט

משרדי אור סיטי נדל"ן, צילום: עמית שעל משרדי אור סיטי נדל"ן | צילום: עמית שעל משרדי אור סיטי נדל"ן, צילום: עמית שעל

לשיטת עו"ד ארז, ממועד תחילת הקפאת ההליכים התקבלו במשרדו עשרות פניות מרוכשים לקבלת מסמכים ממשרדי החברה והוא מעריך כי הנתונים הללו חייבים להיות זמינים לחודשים הקרובים.

בנוסף, מבקש המפרק הזמני להזמין שמאות בנוגע לשווי הציוד המצוי במשרדי החברה במשרדי עזריאלי ולהתיר לו לפרסם הזמנה להציע הצעות למכירת הציוד. "במשרדי החברה במרכז עזריאלי", כותב עו"ד ארז לבית המשפט, "קיים ציוד משרדי רב ויוקרתי לרבות ספות, שולחנות, ציוד מחשבים, תמונות, מקררי מיני בר, מסכי פלזמה וכיוס'. לצורך מכירת הציוד ופינוי המושכר, מבוקש עם כן להתיר למפרק הזמני לשכור את שירותיו של שמאי שיערוך שמאות בנוגע לשווי הציוד וכן להתיר למפרק הזמני לפרסם הזמנה להציע הצעות".

עוד דווח לבית המשפט, כי אור שוב החליפה ייצוג משפטי וכי עו"ד ראובן בילט שייצג אותה עד כה, ביחד עם עו"ד דן נובהארי, הודיע כי הוא איננו ממשיך עוד לייצג את החברות ואת בעלת השליטה.

עו"ד איתן ארז, המשמש גם ככונס הנכסים הזמני של ענבל אור, מלבד היותו המפרק הזמני של קבוצת החברות שבשליטתה, מבקש מבית המשפט לאשר לו לתפוס את רכב הלנדרובר היוקרתי שבבעלותה וכל כל רכב נוסף שיש בחזקתה.

הרכב, כפי שעלה במסמכים קודמים שהוגשו לבית המשפט המחוזי בתל אביב, משעובד לבנק מזרחי טפחות. לפי הכונס, אור התבקשה להעביר עוד היום, בשעות הבוקר, לחזקתו של הכונס את המכונית היוקרתית וכן כל רכב שבבעלותה לאכסון במגרש כלי רכב. אולם, "עד למועד זה לא פעלה גברת אור על פי הוראות הכונס הזמני ולא הפקידה את רכבה במגרש".

עו"ד ארז מוסיף כי "בנסיבות אלו ועל מנת למנוע הברחה של הרכב ורכבים נוספים שבבעלותה של אור (ככל שישנם)", יש לאפשר לו לתפוס את הרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
היחיד שירויח מליונים יהיה המפרק עו"ד ארז, שבניגוד אינטרסים מובהק היה הנאמן שהמליץ לפרק
רק אצלנו במערכת המשפט אפשרי כזה ניגוד אינטרסים בולט בקומבינה בין הנאמן לשופט. למה אין מכרז למינוי מפרק אחר? איפה פה הצדק? אם לנאמן יש מידע שימונה למפרק מעניין על מה ימליץ.. אה כן, על פירוק. רוכשי הדירות ישארו בלי כלום. להיפך הם היחידים שיצטרכו להזרים כסף כדי לממן את החגיגה הכפולה - של אור ועכשיו של עו"ד ארז.
חלם משפטי, לא צדק  |  08.04.16
13.
כנראה שהנפילה החלה מהאופציה שרכשה וההשקעות שהשקיעה בבבלי והיא הסתבכה
כנראה שהנפילה החלה מהאופציה שרכשה וההשקעות שהשקיעה בבבלי והיא הסתבכה כששילמה וקנתה את האופציה לא גילו לי פרט מהותי ביותר , שהעירייה מנעה מימוש זכויות בניה בבבלי והיא לא הבינה את זה והאמינה שהיא תוכל לממש את זכויות הבניה שבאופציה והעובדה היא שהיא השקיעה עשרות מיליוני שקלים ונפלה כי במועד חתימת הסכם האופציה שרכשה ,הנהלת נכסי העירייה ואברמוביץ עדיין לא הגיעו אז להסדר לפיו אברמוביץ וחברות בשליטת תשובו יפנו את המחזיקים ממגרשי הבניה של העירייה. הקורבן מבבלי
הקורבן המובס מבבלי , תל אביב  |  07.04.16
12.
הכל מתוכנן
היא תשלם מה שהיא צריכה לאלה שהיא חייבת (על פי חוק), כמובן שאלה לא יהיו הלקוחות אלא הספקים ורשויות המס. אחרי שהכל יהיה מאחוריה, היא תשחרר את שאר הכסף שהיא מחביאה. אחרי שהיא לקחה מספיק זה הזמן לביים פשיטת רגל. לא מאמין על כל הטמבלים שהעבירו לה הכסף, אתם אכלתם אותה גם אם הכל היה בסדר, אז עכשיו? חבל, אבל ככה שודדים בחסות החוק, אני אתפלא אם היא תיכנס לכלא ליום אחד. צריך לשלול לה את האזרחות, הרסה את החיים של עשרות משפחות, אבל אצלנו רק לאנשים שאומרים שצה"ל לא מוסרי רוצים לשלול אזרחות. מעניין למי אלה שנתנו לה כסף הצביעו בבחירות? מתאפק לא לומר מגיע לכם, אבל ככה זה "כשחושבים" מהרגש ולא מהראש, פשוט, קשה לראות רחוק.
07.04.16
לכל התגובות