אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לרדיט נמאס משערוריות: תאפשר לחסום משתמשים

לרדיט נמאס משערוריות: תאפשר לחסום משתמשים

רשת הפורומים מחריפה את המאבק בבריונות והטרדה ותתחיל לאפשר לחסום משתמשים לא רצויים בתקווה להפוך כך למרחב ידידותי יותר ולמשוך משתמשים חדשים

07.04.2016, 18:16 | נמרוד צוק
רדיט מרחיבה את המאבק שלה בטרולים והטרדות עם פיצ'ר חדש: האפשרות לחסום משתמשים לא רצויים, דבר שימנע מהמשתמש החוסם לראות תגובות, פוסטים או הודעות פרטיות של המשתמש החסום.  

קראו עוד בכלכליסט

היכולת לחסום מטרידים קיימת זמן רב ברשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר, אבל בפורומים דוגמת רדיט זה פיצ'ר נפוץ פחות. עד כה הציע האתר אפשרות לחסום משתמשים בהודעות הפרטיות בלבד. בניגוד לחסימה בפייסבוק שידועה גם לנחסם, ברדיט החסימה היא חד צדדית ושקופה עבורו.

רדיט. רוצה למשוך קהל חדש רדיט. רוצה למשוך קהל חדש רדיט. רוצה למשוך קהל חדש

"רדיט נבנה כמקום בו כל אחד יכול להשמיע את קולו, לשאול שאלות ולשמוע דעות במגוון נושאים, לחלוק רגשות אינטימיים או לפרסם תמונות של חתולים. החירות הזו מובילה ליצירה של קהילות מצוינות בהן ניתן לקיים שיח עמוק ומשמעותי, אבל לפעמים אותה פתיחות ממש מובילה לתופעות פחות מבורכות כמו ספאם, טרולינג ובריונות", כתבה החברה בפוסט שהציג את התכונה החדשה.

הסיבה לצעד, טוענים ב"ניו יורק טיימס", היא רצונם של מנהלי רדיט להרחיב את הקהילה בת 240 מיליון המשתמשים ולהפוך אותה למרחב מיינסטרימי הרבה יותר, כאשר המחשבה היא שצמצום הצורך להתמודד עם תגובות שליליות ועוינות יגרום למשתמשים רבים להגדיל את היקף השימוש שלהם באתר.

תכלית נוספת, כפי הנראה, היא למנוע ממריבות ופוסטים פוגעניים באתר מלהתפשט למקומות אחרים ברשת ולהפוך לשערוריה ציבורית, כפי שקרה כבר לא מעט פעמים ברדיט ובפלטפורמות אחרות בעלות אופי דומה כמו 4chan.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות