אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מתקפל: יאשר את הסכם שיתוף הרשתות בין גולן טלקום וסלקום צילום: סיון פרג', אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

משרד התקשורת מתקפל: יאשר את הסכם שיתוף הרשתות בין גולן טלקום וסלקום

ההסכמה אליה הגיעו הרגולטורים נועדה למנוע מגולן טלקום לקרוס לאחר שיוכרז באופן רשמי על ידי הרשות להגבלים עסקיים כי הם מתנגדים לאיחוד בינה לבין סלקום. אישור ההסכם יאפשר לגולן טלקום להמשיך להתקיים כמפעיל חמישי

07.04.2016, 19:40 | אלירן מלכי

משרד התקשורת יסיר את התנגדותו ויאשר את הסכם שיתוף הרשתות בין סלקום לגולן טלקום, כך נודע לכלכליסט בעקבות בפגישה שהתקיימה השבוע בין הרגולטורים בנושא האיחוד בין שתי החברות. 

קראו עוד בכלכליסט

מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום , צילום: אוראל כהן מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום | צילום: אוראל כהן מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום , צילום: אוראל כהן

ההטבה שעומדים להעניק הרגולטורים לגולן טלקום נועדה למנוע מהחברה לקרוס לאחר שבשבוע הבא יוכרז באופן רשמי על ידי הרשות להגבלים עסקיים כי הם מתנגדים לאיחוד בין סלקום וגולן. בפגישה נכחו מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, הממונה על התקציבים במשרד האוצר אמיר לוי והממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין.

אישור שיתוף הרשתות בין גולן טלקום וסלקום יהיה בגדר התקפלות של משרד התקשורת והעומד בראשו ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו, מאחר שמשרד התקשורת בעצמו סירב בעבר להסכם שיתוף הרשתות בין החברות. מעבר לעובדה שאישור ההסכם יאפשר לגולן להמשיך להתקיים בתור מפעיל חמישי, ההסכם גם יכתיר את גולן טלקום כמי שהצליחה לקפל את כל המתנגדים להסכם שיתוף הרשתות עם סלקום.

הסכם שיתוף הרשתות היה אמור להחליף את המחויבות של גולן להקמת רשת סלולר עצמאית, כפי שנקבע ברישיון שקיבלה החברה. בסיבוב הקודם דחה משרד התקשורת את הבקשות של גולן מאחר וההשקעה הכספית של גולן לא סיפקה את המשרד מה שיצר חשש שאם גולן לא תחויב בהשקעה מהותית בהקמת רשת, היא תוכל להמשיך ולהציע תעריפים נמוכים מאוד ששאר החברות לא יכולות להתחרות בהם.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "מאז שהוגשה הבקשה לאיחוד, נפגשים הרגולטורים והגורמים הרלוונטים בפורומים שונים ופועלים למען קידום התחרות". ממשרד התקשורת טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה