אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנצי ליברמן מנהל רשות מקרקעי ישראל הודיע על התפטרותו צילום: נמרוד גליקמן

בנצי ליברמן מנהל רשות מקרקעי ישראל הודיע על התפטרותו

ליברמן נחקר במהלך השנה החולפת בחשד כי קידם את עסקי הנדל"ן של שותפו לשעבר, נחום לנגנטל, שכיהן בעבר כח"כ, אך הפרקליטות הודיעה על סגירת תיק החקירה נגדו; ל"כלכליסט" נודע כי ליברמן ידרוש שהתקופה שבה לא שימש בתפקידו כמנהל הרשות תיחשב לו כשנת צינון, על מנת שיוכל לחזור לעבודה בשוק הפרטי

11.04.2016, 16:47 | רוני זינגר ודותן לוי

מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן הודיע אחר הצהריים על התפטרותו, ובכך לא ישלים את הקדנציה שאותה היה אמור לסיים בספטמבר 2016. ליברמן הודיע על החלטתו לשר האוצר משה כחלון, ואמר כי הוא מוותר על המשך הקדנציה, זאת אף שתיק החקירה שהתנהל בעניינו נסגר ללא הליך פלילי אך כנגדו הוגשה תובענה משמעתית בנציבות שירות המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

בנובמבר האחרון הודיעה הפרקליטות כי תיק החקירה בעניינו של ליברמן ייסגר. ליברמן נחקר כמה חודשים קודם לכן בחשד כי היה קידם את ענייניו של ידידו עו"ד נחום לנגנטל תוך שהיה שרוי בניגוד עניינים עליו לא דיווח בזמן אמת.

מימין: ליברמן ולנגנטל, צילום: טל שחר מימין: ליברמן ולנגנטל | צילום: טל שחר מימין: ליברמן ולנגנטל, צילום: טל שחר

לנגנטל, חבר כנסת לשעבר, היה בעברו שותף בעסקי נדל"ן של ליברמן. על פי החשד שנחקר ביאח״ה פנה לנגנטל לליברמן וביקש ממנו סיוע בקידום עניינים הקשורים אליו. לאחר שנפתחה החקירה השעה עצמו ליברמן מתפקידו. בנובמבר האחרון, כאמור, החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק בעניינו של ליברמן. בהודעה שפורסמה אז נמסר כי עשה כן לאחר שבחקירת המשטרה התברר כי לאחר מעורבותו הפסולה בעניין של לנגנטל, ובעקבות פנייה שנעשתה אליו בנושא על ידי עורכי דין של חברה המעורבת באותו פרויקט - דיווח ליברמן בדיעבד על המעורבות שלו בעניין ליועמ״ש של רמ״י. לפיכך הוחלט שלא להגיש כנגדו כתב אישום אך כאמור הוגשה תובענה משמעתית. בתובענה שהוגשה נכתב על ליברמן בין היתר כי התנהג התנהגות שאינה הולמת את תפקידו כעובד מדינה.

גורמים בסביבתו של ליברמן אמרו כי הוא העדיף שלא לחזור לתפקיד היות והתקופה שנותרה לו קצרה מכדי שיוכל להשפיע. כמו כן ל"כלכליסט" נודע כי הוא יבקש מהיועץ המשפטי לממשלה כי יכיר בתקופה שבה לא עבד כתקופת צינון, כך למעשה הוא יוכל לחזור לעבוד באופן מיידי בשוק הפרטי היות ותקופת הצינון שלו הסתימה.

יחד עם זאת, גורם הבקיא בהליך שהתנהל מול ליברמן אמר ל"כלכליסט" כי האפשרות לחזור לתפקידו כלל לא הייתה פתוח בפניו והסיבה לפרישתו אינה הזמן הקצר שנותר, אלא ההבנה כי אין אפשרות אחרת. "אם היה יכול היה חוזר לתפקיד היות וזה הטיהור הטוב ביותר לשמו", אמרו הגורם.

ממשרד האוצר נמסר היום: "השר משה כחלון בירך את ליברמן על סגירת התיק נגדו והודה לו על תרומתו הרבה לכלכלת ישראל ולמאמץ הממשלתי בהתמודדות עם משבר הדיור. ליברמן הודה לשר כחלון על האמון שנתן בו ועל שאפשר לו את הזמן שנדרש להוכיח את חפותו ולהוציא את צדקתו לאור. ליברמן הודה על הזכות שהייתה לו להוביל את רשות מקרקעי ישראל בהליך הרפורמה ולהגיע לשווקי שיא באמצעות הסכמי הגג שיזם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות