אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של אלון שוב מאיימים בפירעון מיידי צילום: אוראל כהן

מחזיקי האג"ח של אלון שוב מאיימים בפירעון מיידי

מחזיקי אלון קבוצת הדלק דורשים כי התמורה ממכירת החברה־הבת אלון רבוע כחול, 115 מיליון שקל, תופקד בנאמנות

12.04.2016, 07:23 | גולן חזני

מחזיקי איגרות החוב של אלון קבוצת הדלק מחדשים את האיום להעמדת האג"ח לפירעון מיידי. החוב למחזיקים, בראשות הפניקס, פסגות, הראל וכלל, עומד על 1.75 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

המחזיקים דורשים כי התמורה שאמור לשלם מוטי בן־משה עבור רכישת השליטה בחברה־הבת אלון רבוע כחול, 115 מיליון שקל, תופקד במלואה בנאמנות משותפת לחברה ולבנק הפועלים.

אתמול הודיעו מחזיקי האג"ח של אלון קבוצת הדלק על כינוס אסיפה ביום ראשון הקרוב. ב־18 בפברואר כונסה אסיפת מחזיקים שדנה באותו נושא, אך זו לא הגיעה להחלטות. נראה כי גם ביום ראשון לא תיערך הצבעה להעמדה של האג"ח לפירעון מיידי, אלא יתקיימו דיונים כצעד מקדים ואחרון לכך.

בשבועות האחרונים ניהל שרגא בירן, בעל השליטה באלון, שיחות עם נציגות המחזיקים. בשיחות אלה טען בירן כי הוא ניהל מגעים למכירת השליטה בחברה, אולם אלה כשלו.

המחזיקים דורשים מבירן כי יזרים לחברה 200-100 מיליון שקל כדי להבטיח את פירעון החוב. אלון קבוצת הדלק מחזיקה במניות של דלק US בהיקף כ־380 מיליון שקל, במניות אלון גז בהיקף כ־780 מיליון שקל ובמזומן בהיקף כ־400 מיליון שקל. לפיכך, בקופתה חסרים יותר מ־100 מיליון שקל.

לפני כחודשיים חתם בן־משה על הסכם לרכישת השליטה באלון רבוע כחול תמורת 115 מיליון שקל והזרמה של 900 מיליון שקל לפירעון החובות לנושים. גם מחזיקי האג"ח באלון רבוע כחול ביקשו להעמיד את האג"ח של החברה לפירעון מיידי, וזאת על רקע שאלת ההסדר בחברה־הבת הקורסת מגה.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות