אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדר המחוברים: החיישן היפני שיסייע בהזרעת פרות צילום: רויטרס

עדר המחוברים: החיישן היפני שיסייע בהזרעת פרות

טרנד אינטרנט הדברים חודר לאיטו לתעשיה, לעסקים ועכשיו גם לחקלאות. ענקית הטכנולוגיה היפנית פוג'יטסו פיתחה חיישן במיוחד לזיהוי פוריות אצל פרות

12.04.2016, 18:24 | שירות כלכליסט
טרנד ה"אינטרנט של הדברים" טרם השפיע באופן מהותי על חיינו, אולם הרעיון של שימוש בחיישנים מבוססי רשת כבר הכה שורשים בתחומים העסקיים והתעשייתיים. החקלאות היא אחד התחומים בהם חיישנים יכולים לסייע מאוד בשלל משימות שנדרשות מהחקלאים והמגדלים.  

קראו עוד בכלכליסט

גם ענף הבקר החל לגלות את היתרונות של החידוש. צריכת הבקר אמנם מראה ירידה מסוימת בארה"ב, אך היא עולה בשאר העולם ומגדלי הבקר נמצאים תחת לחץ למצוא דרכים להבטיח הגדלת ילודה של עגלים. האתגר שעומד לפתחם הוא לזהות את השלב שבו הפרות מוכנות להזרעה.

גם הפרות מחוברות, צילום: נמרוד גליקמן גם הפרות מחוברות | צילום: נמרוד גליקמן גם הפרות מחוברות, צילום: נמרוד גליקמן

אחד מהסימנים לכך הוא הליכה מרובה של הפרה. מערכת שפותחה בחברת פוג'יטסו היפנית וכוללת מד צעדים המותקן על הפרה, סופרת את צעדיה ומתריעה על כך לחוואי.

זוהי דוגמה אחת לאופן שבו מערכות IoT משמשות במגוון תעשיות.

אולם עם התועלת מגיעים גם אתגרים כמו אבטחת המידע. על פי סקרים נמצא כי רוב האנשים מודאגים לגבי השלכות האבטחה הנובעות מקישוריות גבוהה יותר של בתיהם לרשת.

דאגות דומות מלוות את השימושים התעשייתיים של החידוש. רק לפני חודש הרשיע חבר מושבעים שבעה איראנים בסדרה של מתקפות סייבר בארה"ב, כולל מתקפה על סכר קטן במדינת ניו יורק. עם זאת, יש לציין שבמקרה של הפרות, קשה להאמין שהאקרים ימצאו שימוש רב במידע שהחיישנים הללו מספקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות