אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליטות המדינה: לשרה נתניהו יש זכות ערעור על פס"ד בעניין מני נפתלי צילום: אוראל כהן, יובל חן

פרקליטות המדינה: לשרה נתניהו יש זכות ערעור על פס"ד בעניין מני נפתלי

לפי הפרקליטות עילת התביעה שהגיש אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה הנוגעת להתעמרות בעבודה סבה כולה סביב אשת ראש הממשלה - ולכן נתניהו היתה צריכה להיות מלכתחילה צד בתביעה, ולא עדה בלבד

14.04.2016, 17:52 | זוהר שחר לוי

פרקליטות המדינה מגיבה היום (ה') על בקשתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לערער על פסק הדין בעניין אב הבית לשעבר מני נפתלי אף שאינה צד להליך, ולפיה יש לה זכות ערעור.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו ביקשה לערער על פסק הדין שניתן בבית הדין האזורי לעבודה על ידי השופטת דיתה פרוז'ינין שקבע כי בבית מעון ראש הממשלה הייתה העסקה פוגענית, בעיקר מצידה של רעיית ראש הממשלה. פסק הדין חייב את המדינה בפיצוי של 170 אלף שקלים למני נפתלי, ששימש בתפקיד אב הבית.

הן הפרקליטות והן נפתלי ערערו על פסק הדין. במקביל, גם נתניהו עצמה, שספגה ביקורת חריפה מצידו של בית הדין, ביקשה לערער אף שלא הייתה צד בהליך, אלא עדה בלבד.

לפי הפרקליטות, לנתניהו קמה זכות ערעור. בתגובה מצוין כי לו הייתה מתנהלת תביעה ישירה בין נפתלי לבין נתניהו הייתה נתקלת התביעה בשאלת הסמכות, מן הטעם שלא מתקיימים יחסי עובד ומעסיק בין השניים. הדברים, כך נאמר בתגובה, מקבלים משנה תוקף משעה שאין חקיקה מסדירה המגדירה עילת תביעה עצמאית של התעמרות בעבודה.

"בעניינו", נכתב עוד לבית הדין הארצי לעבודה, "ההליך בכל הנוגע לעילת התביעה הנוגעת להתעמרות בעבודה – סב כל כולו על טענות המכוונות נגד נתניהו. הזכות לערער לא נשענת על כך שנתניהו הייתה עדה בתיק, אלא על כך שבנסיבות התיק ונוכח פסק הדין של בית הדין קמא, היה על בית הדין קמא לצרף את נתניהו כצד דרוש בתיק שבפניו".

מעון ראש הממשלה. ההליך בכל הנוגע לעילת התביעה הנוגעת להתעמרות בעבודה – סב כל כולו על טענות המכוונות נגד נתניהו", צילום: גיא אסיאג מעון ראש הממשלה. ההליך בכל הנוגע לעילת התביעה הנוגעת להתעמרות בעבודה – סב כל כולו על טענות המכוונות נגד נתניהו" | צילום: גיא אסיאג מעון ראש הממשלה. ההליך בכל הנוגע לעילת התביעה הנוגעת להתעמרות בעבודה – סב כל כולו על טענות המכוונות נגד נתניהו", צילום: גיא אסיאג
נפתלי עצמו, המיוצג על ידי עוה"ד נאוה פינצ'וק-אלכסנדר ונעמי לנדאו, מבקש לדחות על הסף את בקשת הערעור של נתניהו כשלטענתו כל תכליתו להוות פלטפורמה "להטיח בי השמצות פרועות וחסרות שחר ולפגוע בבית הדין האזורי לעבודה".

"מצב שבו אישיות בעלת מעמד ציבורי כאשת ראש הממשלה פותחת במתקפה אישית משולחת רסן על מותב בית הדין, במסגרת ערעור שמלכתחילה לא יכול להיות מוגש על ידה, הוא מצב פסול מיסודו ופוגע בשלטון החוק", נכתב בתגובתו לבית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות