אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הפנסיה של עובדי ניו יורק מושכת את ההשקעות שלה מקרנות גידור צילום: pixabay

קרן הפנסיה של עובדי ניו יורק מושכת את ההשקעות שלה מקרנות גידור

המהלך בוצע לאחר מהלך דומה שנעשה על ידי קרן הפנסיה של עובדי הציבור בקליפורניה. לקרנות הפנסיה הגדולות נמאס מקרנות הגידור שרושמות תשואות נמוכות, אך גובות עמלות גבוהות

15.04.2016, 18:04 | שירות כלכליסט

קרן הפנסיה הגדולה ביותר בניו יורק מושכת את השקעותיה בכל קרנות הגידור שבהן היא מושקעת. זהו סימן נוסף לקוצר הרוח מצד קרנות הפנסיה הציבוריות כלפי קרנות הגידור, השומרות את פורטפוליו ההשקעות שלהן קרוב לחזה בזמן שביצועיהן ירודים והעמלות שהן גובות מרקיעות שחקים.  

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון קרן הפנסיה של עובדי ניו יורק (New York City Employees Retirement System -NYCERS) הצביע על יציאה מקרנות עילית כגון ברוואן הווארד (Brevan Howard) ודי. אי. שו (D.E. Shaw) לאחר שיועצי הקרן העריכו כי היא תוכל להגיע לתשואות היעד שלה מבלי להזדקק לקרנות הגידור עתירות הסיכון.  

מנהטן, ניו יורק, צילום: ניק ליהו מנהטן, ניו יורק | צילום: ניק ליהו מנהטן, ניו יורק, צילום: ניק ליהו

המהלך מצד הקרן, המחזיקה בנכסים בהיקף של 51.2 מיליארד דולר, מגיע בעקבות מהלך דומה שבוצע על ידי קרן הפנסיה של עובדי הציבור בקליפורניה (California Public Employees' Retirement System) וקרנות פנסיה ציבוריות באילינוי.

המהלך הוא מכה קשה מצד קרנות הפנסיה הציבוריות, שהיקפן 4 טריליון דולר, לתעשיית קרנות הגידור המגלגלת 3 טריליון דולר. מנהלי קרנות הגידור אוהבים במיוחד את קרנות הפנסיה משום שאלה נוהגות להשאיר את כספן בידי קרנות הגידור לפרקי זמן ארוכים כדי להפגין יציבות.

אולם כבר זמן מה קרנות הגידור רושמות תשואות חלשות. בממוצע קרן גידור איבדה כ-1% בשנה שעברה כאשר שוק ההון היה פושר. הפסד זה הבריח רבים מהמשקיעים המוסדיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות