אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסיפת קק"ל לא אישרה אפילו שקל כשכר לעוזי לנדאו צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

אסיפת קק"ל לא אישרה אפילו שקל כשכר לעוזי לנדאו

לנדאו אמנם הסכים להסתפק בשקל עבור תפקידו כיו"ר-עמית בארגון אבל משתתפי אסיפת הארגון התנגדו

20.04.2016, 17:41 | רוני זינגר

אסיפת קק"ל דחתה היום (ד') את בקשתו של יו"ר-עמית עוזי לנדאו לשכר של שקל אחד, וקבעה כי יכהן בהתנדבות ואף שללה ממנו את הזכות לתנאים כמו רכב והוצאות מיוחדות.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה פה אחד בתמיכת כל הנציגים, לאחר שכל הנוכחים הבינו כי ההצעה שמתבקשת לאישור היא אי-אישור שכר ללנדאו. אלא שרק לאחר ההצבעה שמו לב מספר נציגים כי נציגי "העבודה", "יש עתיד" הרפורמים והקונסרבטיביים דאגו להצמיד לסעיף גם את ביטול כל התנאים הנלווים, כעוזרים, רכב הוצאות וכו'. בכך למעשה ביטלה היום האסיפה את כל מה שזכה לקבל לנדאו עד כה, והוא יעשה את עבודתו בהתנדבות מוחלטת ובלי כל תנאים. בהנהלת קק"ל כבר היה מי שהביע תרעומת על ההצבעה שהתקיימה וגורמים מעריכים כי באסיפות הבאות ינסו לתקן את ההצבעה, כך שלפחות יוחזר ללנדאו הרכב המגיע לו.

לנדאו הודיע אתמול כי הוא מוכן להסתפק בשכר סמלי של שקל בלבד, ואולם חברי האסיפה הכללית טענו כי גם אישור של שקל מצריך אישור התקנות המאפשרות קבלת שכר והתנגדו לאישור העקרוני הזה. האסיפה אישרה את הצמדתו של תפקיד יו"ר קק"ל לתפקיד סגן יו"ר קק"ל, והמשמעות היא למעשה תפקיד בהתנדבות מלאה בלי תנאים נוספים או רכב צמוד. 

דני עטר, יו"ר קק"ל, צילום: ינאי יחיאל דני עטר, יו"ר קק"ל | צילום: ינאי יחיאל דני עטר, יו"ר קק"ל, צילום: ינאי יחיאל

במקביל, אישרה האסיפה את שכרו של יו"ר קק"ל דני עטר שיוצמד לשכר שר ויעמוד על קצת יותר מ-40 אלף שקל בחודש כולל רכב ותנאים נוספים.

אתמול הודיע כאמור לנדאו כי הוא מוותר על שכרו כיו"ר-עמית, שכר המוצמד לשכר שר, וזאת בעקבות הביקורת הציבורית שספג. הביקורת, שהובאה לידי ביטוי גם בשורת כתבות ב"כלכליסט" יצאה נגד המהלך שמאפשר החזרת תשלום שכר ליו"ר-עמית, למרות שמשרד המשפטים ביטל את השכר רק לפני כשנתיים.

לפני כשלושה שבועות העבירה ועדת החוקה בכנסת, מתחת לראדאר, תקנות המחזירות את שכרו של יו"ר-עמית בקק"ל ובכך איפשרו ללנדאו המכהן בתפקיד מטעם מפלגת כולנו, לקבל שכר עבור התפקיד.

בקק"ל ישנם שני יושבי ראש: עטר המכהן בפועל ויו"ר-עמית כאמור לנדאו, אף שמדובר בתפקיד סמלי למדי ובמשך שנים נהנו שני יושבי הראש משכר גבוה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות