אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורבנקורפ מתפוררת: מבקר הפנים התפטר, המסחר באג"ח הופסק צילום: ענר גרין

אורבנקורפ מתפוררת: מבקר הפנים התפטר, המסחר באג"ח הופסק

אתמול התפטרו כל הדירקטורים הישראלים בחברת הנדל"ן הקנדית שגייסה מבתי ההשקעות בישראל 180 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

21.04.2016, 12:15 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן הקנדית אורבנקורפ מתפוררת. בהמשך להתפטרות הדרמטית של שלושת הדירקטורים הישראלים אתמול, התפטר היום מבקר הפנים של החברה דורון רוזנבלום. על רקע ההתפטרות שלו ושאר האירועים שהתרחשו בשבוע האחרון החליטה היום הנהלת הבורסה לבצע הפסקת מסחר מלאה באגרות החוב של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

"בשל אי בהירות בענייני החברה, כפי שעולה מדיווחיה, הופסק המסחר בניירות הערך של החברה", כתבה הנהלת הבורסה בהודעה למשקיעים.

המסחר הופסק היום לאחר שהחברה הודיעה כי קיבלה מכתב התפטרות ממבקר הפנים. בנימוקי ההתפטרות מציין מבקר הפנים כי מאז מינויו, ועוד בטרם התחיל בביצוע עבודת הביקורת על פעילות החברה, התברר לו כי במצב הנתון, בין היתר לנוכח אי הבהירות העולה מדיווחי החברה והתפטרות ועדת הביקורת, לא יוכל לבצע את עבודת הביקורת.

היום (ה') יתכנסו מחזיקי האג"ח של החברה (המיוצגים על ידי עורך הדין גיא גיסין) בתל אביב לצורך שקילת הפעולות המשפטיות שלהם כנגד החברה. על פניו נראה כי היקף הנכסים בחברה עולה על סך ההתחייבויות, וכי נכון לרגע זה אין כל עילה משפטית להעמדת החוב לפירעון מיידי.

המחזיקים חוששים כי לאור ההתנהלות הלקויה של החברה, אחד הנושים שלה בקנדה עלול לטרפד את הפירעונות למחזיקי האג"ח הישראלים. ככל הנראה, המחזיקים ימנו מישהו מטעמם שיבדוק את הנכסים בקנדה מקרוב ולאחר מכן המחזיקים ישקלו כיצד לפעול.

החוב של אורבנקורפ למחזיקי האג"ח מסתכם בכ-180 מיליון שקל - שנסחר עד היום בשעות הבוקר בתשואות דו ספרתיות. המחזיקים הגדולים באורבנקורפ הם פסגות, מגדל שוקי הון ואנליסט, אולם מרבית האחזקות הם באמצעות קרנות נאמנות ולא בכספי פנסיה וגמל. 

בעלי האג"ח של אורבנקורפ, צילום: ענר גרין בעלי האג"ח של אורבנקורפ | צילום: ענר גרין בעלי האג"ח של אורבנקורפ, צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות