אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן: לא נקפיא את הפקת הנפט עד שנגיע לכמויות שהפקנו לפני הסנקציות‎ צילום: בלומברג ורויטרס

איראן: לא נקפיא את הפקת הנפט עד שנגיע לכמויות שהפקנו לפני הסנקציות‎

רמת התפוקה של איראן לפני הסנקציות הייתה כ-4.2 מיליון חביות ליום. כיום היא מפיקה 3.2 מיליון חביות והיא שואפת להגיע לתפוקה הקודמת עד 2017

21.04.2016, 16:18 | שירות כלכליסט

איראן לא תשקול להקפיא את הפקת הנפט של המדינה עד שתגיע לרמות הייצור של התקופה שקדמה לסנקציות – 4.2 מיליון חביות ליום. כך אמר היום (ה') בכיר בתעשיית הנפט היום.

קראו עוד בכלכליסט

מהדי חוסייני, העומד בראש ועדת התיקונים של חוזי הנפט במשרד הנפט האיראני, אמר כי הקפאה בכל רמה שמתחת לרמה זו תהיה המשך לסנקציות שהוטלו על איראן בשל תוכנית הגרעין.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"רמת התפוקה שלנו מלפני הסנקציות הייתה כ-4.2 מיליון חביות ליום. היצוא שלנו היה 2.6-2.5 מיליון חביות ליום. לכן משמעותו של היקף הקטן מכך היא סנקציה נוספת נגד עצמנו. זהו משהו שאיננו יכולים לקבל", אמר חוסייני בוועידת הנפט בפריז.

הצהרה זו תואמת הצהרות קודמות של איראן בנושא והיא מגיעה לאחר שאיראן החרימה את ישיבת מפיקות הנפט העולמיות בסוף השבוע שעבר, שבה דנו המשתתפות בשאלת הקפאת הייצור.

במסגרת ההסכם של איראן עם ארה"ב, הוסרו רבות מהסנקציות נגדה, והיא חזרה לייצא נפט לשוק האירופי. איראן להוטה לחטוף בחזרה את נתח השוק שהיה לה טרם הסנקציות. כיום היא מפיקה 3.2 מיליון חביות ליום והיא מקווה להגדיל את הקצב ל-4 מיליון עד 2017.

כישלון השיחות בדוחא בשבוע שעבר נתנו את נטון בישיבות הבוקר של הוועידה. אחד מהמשתתפים שאל אם אופ"ק הפך ל"ארגון זומבי". "מספר רב של פעמים שמעתי שאופ"ק מתה. אופ"ק תהיה בסביבה כל עוד יש נפט באדמה", אמר יו"ר הארגון עבדללה סאלם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות