אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים העסקיים מתנגדת למיזוג בין אתרי המסעדות 2eat ו-rest צילום: תומריקו

רשות ההגבלים העסקיים מתנגדת למיזוג בין אתרי המסעדות 2eat ו-rest

לטענת הרשות, מיזוג בין שני האתרים מעורר חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות. זאת, מאחר ופרט לשני האתרים פועל בשוק אתרי המסעדות מתחרה אחד נוסף בלבד, שהינו בעל נתח שוק קטן

21.04.2016, 16:53 | תומר גנון
רשות ההגבלים העסקיים הודיעה אתמול (ד') על התנגדותה למיזוג בין שתי מפעילות אתרי אינטרנט למסעדות - זאפ גרופ (המפעילה את אתר www.rest.co.il) וקליק טו איט (המפעילה את אתר www.2eat.co.il). זאת בשל חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות. החברות מספקות גם שירותים נוספים – תוכנת אירוח ושירותי הזמנת שולחן מקוונת.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הודעת הרשות, האתרים מספקים שירותים לשני קהלים: האחד, שירותי פרסום וקידום באינדקס למסעדות והשני, שירותי חיפוש מסעדות לגולשים ברשת האינטרנט. פרט לצדדים למיזוג פועל בשוק מתחרה קרוב נוסף אחד בלבד בעל נתח שוק קטן.  

אפליקציית 2eat אפליקציית 2eat אפליקציית 2eat

"ערכו של הפרסום באינדקס האתר עבור המסעדות גדל ככל שקיימים גולשים רבים יותר הנכנסים אליו, ולהיפך – ככל שכלולות באינדקס יותר מסעדות כך גדל ערכו בעבור הגולשים", נכתב בהודעה. "מאפיין זה יוצר חסם התרחבות עבור אתרים חדשים וקטנים כיוון שהם צריכים למשוך לקוחות משני צידי השוק – מסעדות וגולשים, בו זמנית.

"בנוסף, הצדדים מספקים תוכנה ייעודית לאירוח במסעדות (תוכנת אירוח) המסייעת בין היתר בניהול ההושבה, ההזמנות והלקוחות. בדיקת הרשות העלתה כי נתחי השוק של הצדדים למיזוג משמעותיים, וכי מלבדם קיים מתחרה קרוב אחד בלבד שהחל לשווק לאחרונה תוכנת אירוח. כמו כן, עלה כי קיימים חסמי כניסה והתרחבות גם בתחום אספקת תוכנות אירוח".

"האתרים מספקים גם שירות מקוון של הזמנת שולחן, כך שסועדים פוטנציאלים יכולים להזמין שולחן במסעדה דרך הרשת, לעיתים תוך התממשקות אונליין עם תוכנת האירוח המותקנת במסעדה ויכולת לקבל אישור הזמנה אונליין. מבדיקת הרשות עלה כי נתחי השוק של הצדדים למיזוג הינם משמעותיים וכי גם במקרה זה קיים חסם התרחבות של אתרים חדשים".

"תמונת התחרות בתחומים אלו", נכתב בסיכום הודעת הרשות, "מראה כי הצדדים למיזוג מהווים שחקנים משמעותיים כך שעולה חשש כי כתוצאה מהמיזוג תיפגע התחרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
רסט הורגים כבר היום את המסעדות
בתור מסעדן ותיק אני יכול להגיד שרסט כבר היום מביאים להרג של הרבה מסעדות - הם מונופול מוחלט. מי שפותח מסעדה חדשה חייב אותם, טו איט עוד מהווים בעבורם תחרות כלשהי, אולי גם רול. כל מי שניסה לפתוח מסעדה יודע שכמה ימים אחרי כבר מקבלים טלפונים משלושת הגורמים האלה ואחרי זה ביקורים פיזית. לא סתם מסעדות בישראל נופולות כל הזמן, טוב שלפחות את זה חסכנו מאיתנו, שרסט לא יתחזקו עוד יותר.
ציון , ראשון לציון  |  09.05.16
לכל התגובות