אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים: מיכל הלפרין רשאית לעסוק בסוגיית המחיר המופרז צילום: תומריקו

משרד המשפטים: מיכל הלפרין רשאית לעסוק בסוגיית המחיר המופרז

מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים דנה לפני כחודש בשאלה האם הממונה על ההגבלים העסקיים, שייצגה בעבר את תנובה, רשאית לדון במדיניות שעשויה להשפיע על החברה - ביטול קנסות על מונופולים שיגבו מחיר מופרז. בסיכום הדיון נקבע שהיא רשאית לעסוק בנושא, אולם בשיתוף גורמי המקצוע ברשות

19.04.2016, 22:16 | תומר גנון

משרד המשפטים אישר לממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, לעסוק בבחינת מדיניות הרשות להטיל קנסות על מונופולים שגובים מחיר המופרז, וזאת על אף שיכול להיות לדבר השפעה על תנובה שבעניינה היא מנועה לעסוק במסגרת הסכם ניגוד עניינים שעליו חתמה. כך עולה מסיכום דיון שנערך לפני חודש במשרד המשפטים, ובו נדון חשש לניגוד עניינים של הלפרין במסגרת הבחינה מחדש של מדיניות הרשות בסוגיית גביית מחיר מופרז.

קראו עוד בכלכליסט

הרשות הודיעה אתמול רשמית על כוונתה לבחון ביטול של הטלת קנסות על מונופולים שיגבו מחיר מופרז מצרכנים. על פי גילוי דעת שפרסם הממונה על ההגבלים הקודם, פרופסור דיוויד גילה, ומטרתו היית להתחיל לאכוף את האיסור, מחיר הוגן לצרכן נחשב כפער של 20% בין עלות הייצור למחיר המכירה.

מיכל הלפרין והממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, צילומים: תומריקו, עומר מסינגר מיכל הלפרין והממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה | צילומים: תומריקו, עומר מסינגר מיכל הלפרין והממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, צילומים: תומריקו, עומר מסינגר

משרד המשפטים: מיכל הלפרין רשאית לעסוק בסוגיית המחיר המופרז מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים דנה לפני כחודש בשאלה האם הממונה על ההגבלים העסקיים, שייצגה בעבר את תנובה, רשאית לדון במדיניות שעשויה להשפיע על החברה - ביטול קנסות על מונופולים שיגבו מחיר מופרז. בסיכום הדיון נקבע שהיא רשאית לעסוק בנושא, אולם בשיתוף גורמי המקצוע ברשות תומר גנון, 2 תגובותלכתבה המלאה
לפני חודש, עוד בטרם הוחלט רשמית לבחון מחדש את המדיניות, התקיימה ישיבה במשרד המשפטים בשאלה האם הלפרין יכולה לעסוק בנושא. זאת משום שייצגה בעבר את תנובה כעורכת דין פרטית. השאלה נבחנה לאור העובדה שלביטול המדיניות עשויה להיות השלכות על תנובה, שהוגשו עד היום נגדה 6 תביעות ייצוגית על גביית מחיר מופרז.

"אין מניעה שהממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, תטפל בסוגיית גביית המחיר המופרז, ובלבד שההחלטות לא תתקבלנה על ידיה באופן בלעדי, אלא בדיון משותף עם גורמי המקצוע ברשות", נכתב בסיכום הדיון שעליו חתום עו"ד ערן עסיס ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים.

"בפרספקטיבה כוללת", נכתב בנוסף בסיכום הדיון שבו לקחה חלק גם הלפרין עצמה, "הרושם שמתקבל הוא שמדובר בנושא מדיניות מאוד כללי ועקרוני, ומאידך ההשפעה העקיפה על תנובה עולה כדי השפעה מהותית ומיוחדת רק בנגזרת מסוימת של הנושא. הנושא אינו מזוהה עם תנובה, וברמה המשפטית הוא אינו משפיע על תנובה יותר מאשר אחרים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות