אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כעס בבריטניה על התערבות אובמה בברקזיט: "הוא מזלזל בנו, דעותיו לא רלוונטיות" צילום: רויטרס

כעס בבריטניה על התערבות אובמה בברקזיט: "הוא מזלזל בנו, דעותיו לא רלוונטיות"

לאחר שהנשיא האמריקאי כתב מאמר בדיילי טלגרף הבריטי, שבו הביע התנגדות נחרצת לפרישת בריטניה מהאיחוד, "הואשם" אובמה בהתערבות במשאל העם סביב הסוגיה בממלכה

23.04.2016, 21:52 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב ברק אובמה "מואשם" בבריטניה בהתערבות במשאל העם לגבי פרישתה של הממלכה מהאיחוד. זאת לאחר שבמאמר לדיילי טלגרף הביע אובמה התנגדות נחרצת לפרישת בריטניה מהאיחוד ואף הצהיר כי תוזז ל"סוף התור" בעסקאות סחר, אם תחליט לפרוש מהאיחוד.

קראו עוד בכלכליסט

במאמר שכתב לדיילי טלגרף כתב אובמה, בין השאר: "בכל הנוגע ליצירת מקומות עבודה, מסחר וצמיחה כלכלית, התואמים לערכים שלנו האמריקאים, בריטניה הרוויחה מהחברות שלה באיחוד האירופי - שוק כלכלי ענק אחד שמספק הזדמנויות עצומות לעם הבריטי". הנשיא האמריקאי ציין כי עזיבת האיחוד תקשה על בריטניה להילחם בטרור, להתמודד עם משבר ההגירה הפוקד את אירופה כולה ועם זעזועים כלכליים עתידיים.

בעקבות הדברים, נמתחה על אובמה ביקורת קשה על ידי גורמים התומכים ב"ברקזיט". נייג'ל פאראג' ממפלגת העצמאות הבריטית (UKIP) אמר שאובמה "מזלזל בבריטניה", ואילו ליאם פוקס מהמפלגה השמרנית אמר שדעותיו של אובמה "אינן רלוונטיות".  

ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון מגייס תומכים להישארות באיחוד, צילום: איי אף פי ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון מגייס תומכים להישארות באיחוד | צילום: איי אף פי ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון מגייס תומכים להישארות באיחוד, צילום: איי אף פי

בנאום שנשא אובמה במסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם דיויד קמרון, הוא הפציר באנשים צעירים "לדחות את הגישות הפסימיות והציניות" ו"לדעת שהקִדמה אפשרית ושניתן לפתור את בעיותינו". "הקדמה בלתי נמנעת. אתם צריכים לבחון את ההיסטוריה במבט מעמיק ואופטימי יותר".

התערבותו של אובמה במשאל ה"ברקזיט" הגיעה ביום המלא הראשון לביקורו בבריטניה ורק שבועות לפני המשאל שנקבע ל-23 ביוני. במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון אתמול אמר אובמה כי ארה"ב היתה רוצה שכוח השפעתה של בריטניה תגדל, ובכלל זה בתוך אירופה: "בריטניה במיטבה כאשר היא תורמת להנהגתו של איחוד אירופאי חזק. היותה חלק מהאיחוד ממנף את כוחה. איני סבור שחברות באיחוד ממתנת את השפעתה הגלובלית של בריטניה – היא מעצימה אותה".

פאראג' התומך בפרישה טען שאובמה עושה עבודת יחסי ציבור למען קמרון. "אני חושב שזו בושה", אמר. הוא הוסיף כי אובמה בלאו הכי עומד לעזוב את הבית הלבן כך שהערותיו "לא רלבנטיות בחלקן הגדול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא עזר לו התערבותו בבחירות בישראל אז עכשיו מנסה את בריטניה...
אובמה יזכר כנשיא הכי פחדן בחינה מדינית וצבאית, חסר שלד, חטטן אצל המדינות הידידות (NSA) והתערבות בלתי פוסקת בנעשה במדינות הידידות. כמו כן תמיכתו הבלתי מסוייגת במדינות חשוכות כמו אירן, טורקיה, קטר. אין לו ולא היה או יהיה לו מושג במזה"ת. לא יודע איך לנהל את מדינתו מבחינת נושא חברתי. הרווח בין שחורים ללבנים רק גדל. אבל העיקר אני, אובמה, מדבר על פרינס, ירי שוטרים על שחורים, ובעיקר עושה סלפי עם ביונסה וג'יי זי. טיפש כי הוא שוכח את הצד הלבן שגידל אותו (אימו). חושב כשחור וימות כשחור (טיפש, יהיר וגזען).
ישראלי בקנדה  |  24.04.16
3.
הם צודקים
הדעה של אובמה איננה רלבנטית, כמו שהדעה שלי היא לא רלבנטית. זהו נושא פנימי של בריטניה ואזרחיה הם אלו שצריכים להחליט אם לפרוש מהאיחוד האירופאי. אני לא מאמין שקשרי ארה"ב עם בריטניה ישתנו גם אם תחילט לפרוש מהאיחוד האירופאי, ואכן, תקופתו של אובמה בבית הלבן מתקרבת במהירות לקיצה, מה שמקטין עוד יותר את הרלבנטיות של הערותיו.
דורון , תל אביב  |  23.04.16
2.
אובמה........
WINNING JOKE IN BRITAIN: An Israeli doctor says: "In Israel, medicine is so advanced that we cut off a man's testicles, put them on another man, and in 6 weeks, he is looking for work. The German doctor says: "That's nothing. In Germany, we take part of a brain, put it in another man, and in 4 weeks he is looking for work." The Russian doctor says: "Gentlemen, we take half a heart from a man, put it in an other's chest, and in 2 weeks he is looking for work." The American doctor laughs: "You all are behind us. Six years ago, we took a Muslim with no brains, no heart and no balls and made him President. Now, the whole country is looking for work!" This joke actually won an award for the best joke in world competition held in Britain!
דולפין , גליל  |  23.04.16
לכל התגובות