אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלאטסריי ביטלה הסכם חסות בשווי 10 מיליון דולר עם חברה שמימנה פעילים איסלמיסטים צילום: איי אף פי

גלאטסריי ביטלה הסכם חסות בשווי 10 מיליון דולר עם חברה שמימנה פעילים איסלמיסטים

הדירקטוריון של אחת מקבוצות הכדורגל הגדולות בטורקיה ביטל את חוזה הספונסרשיפ לחולצות עם חברת הבנייה דומנקאיה, מסיבות הקשורות ככל הנראה בתמיכה בנשיא ארדואן. הבעלים של החברה חשודים שסיפקו תרומות לתנועת גולן האסלאמית המודרנית

01.05.2016, 16:10 | שירות כלכליסט

הדירקטוריון של אחת מקבוצות הכדורגל הגדולות בטורקיה, גלאטסריי, ביטל את חוזה הספונסרשיפ לחולצות עם חברת הבנייה דומנקאיה, מסיבות הקשורות ככל הנראה בתמיכה בנשיא ארדואן. הבעלים של החברה חשודים שסיפקו תרומות לתנועת גולן האסלאמית המודרנית.

קראו עוד בכלכליסט

סניידר. באקלים הפוליטי הנוכחי בטורקיה, שבו מתגברות תיאוריות הקונספירציה נגד אויביו של הנשיא ארדואן, מספיק חשד בלבד שהמנהלים של ספונסרית מסייעים לאחד מאויבי המדינה, כדי לבטל עסקת ספונסרשיפ, צילום: איי אף פי סניידר. באקלים הפוליטי הנוכחי בטורקיה, שבו מתגברות תיאוריות הקונספירציה נגד אויביו של הנשיא ארדואן, מספיק חשד בלבד שהמנהלים של ספונסרית מסייעים לאחד מאויבי המדינה, כדי לבטל עסקת ספונסרשיפ | צילום: איי אף פי סניידר. באקלים הפוליטי הנוכחי בטורקיה, שבו מתגברות תיאוריות הקונספירציה נגד אויביו של הנשיא ארדואן, מספיק חשד בלבד שהמנהלים של ספונסרית מסייעים לאחד מאויבי המדינה, כדי לבטל עסקת ספונסרשיפ, צילום: איי אף פי

גלאטסריי  חתמה באוקטובר האחרון על חוזה לשלוש שנים על דומנקאיה בשווי 30 מיליון לירה טורקית (10.6 מיליון דולר), בעסקה שהקבוצה כינתה כ"מטיבה עם שני הצדדים".

אולם באקלים הפוליטי הנוכחי בטורקיה, שבו מתגברות תיאוריות הקונספירציה נגד אויביו של הנשיא ארדואן, מספיק חשד בלבד שהמנהלים של ספונסרית מסייעים לאחד מאויבי המדינה, כדי לבטל עסקת ספונסרשיפ.

העיתון הטורקי דיילי סאבה, התומך בארדואן, דיווח: "כחלק מהחקירה המתמשכת מצד משרד התובע הכללי של איסטנבול בחשד להענקת תמיכה פיננסית לארגון הטרור, הבעלים של דומנקאיה מוגדרים כחשודים. נטען כי לנשיא גלאטסראיי דורסאן אוזבק נאמר שעל המועדון לנתק קשרים מהחברה, ואוזבק פצח בתהליך ההתנתקות".

תנועת גולן (The Gülen Movement), שהיא בעיקרה תנועה חינוכית הפועלת במספר מדינות ברחבי העולם, תמכה במקור במפלגתו של ארדואן, אך לאחר שפעלה לחשיפת שחיתות פיננסית בממשלה הפכה לנרדפת במדינה, ו-2,261 אנשים נעצרו לאחר שנחשדו כמשתייכים לארגון, ביניהם אנשי עסקים, רופאים, מורים, אנשי אקדמיה וקציני משטרה.

בדו"ח שפרסם משרד החוץ האמריקאי על טורקיה בשנה שעברה ציינו "העמדות לדין של עיתונאים, שופטים, תובעים ושוטרים בגין חברות בארגון הטרור גולן", אף שלא נאספו ראיות לכך שהתנועה מעורבת בכלל באלימות או בפעילויות אחרות שניתן להגדיר כטרור. "במהלך 2015, תובעים, שופטים וקציני משטרה שנחשדים כבעלי קשרים לתנועה נעצרו והואשמו בקשירת קשר נגד הממשלה וחברות בארגון טרור, אולם הראיות נגד השופטים והתובעים היו החלטות שהתקבלו במסגרת העבודה שלהם, ולא פעילות פלילית", נכתב בדו"ח האמריקאי.

באוקטובר חתמה דומנקאיה על חוזה לשלוש עונות החל מעונת 2015-16 ועד לעונת 2017-18 לשמש כספונסרים המרכזית של החולצות של גלאטסריי. שווי ההסכם עמד על 30 מיליו לירה טורקית (10.4 מיליו דולר) לאורך התקופה של השלוש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות