אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הנדל"ן

עמוס לוזון: "שמתי ז'יטון על דורי, אם נעבוד קשה זה יכפיל עצמו פי 35"

בעל השליטה בקבוצת דורי אמר היום בוועידת הנדל"ן של כלכליסט: "דורי תהיה אחת החברות הכי טובות במשק". על תוכנית מחיר למשתכן אמר: "אלו יהיו פרויקטים ברמה הכי גבוהה, והמגדלים שלי יהיו הכי יפים"

03.05.2016, 12:28 | ליאור גוטמן
''עושים פה עוול גדול לשר האוצר משה כחלון ולראש מטה הדיור שלו יצחקי. הפרויקטים אולי לא יורידו את המחיר אבל זה יוכיח שאפשר שכל זוג צעיר תהיה לו דירה, ומגיעות לכחלון ויצחקי מחמאות. אני מזכיר לכם שעד היום זוג צעיר לא יודע להביא הון עצמי של 500 אלף שקל ובמסגרת פרויקטי מחיר משתכן הוא צריך להביא רק 100 אלף והוא יקבל אחלה דירה'' - כך הבטיח הבוקר (ג) בעל השליטה בקבוצת דורי, עמוס לוזון. הדברים נאמרו במסגרת כנס הנדל''ן והתשתיות של כלכליסט שנערך בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

לוזון התייחס לאמירות של הקבלן יגאל דמרי שאמר כמה דקות קודם לכן שפרויקטי מחיר למשתכן הם הפחונים המודרניים של מדינת ישראל ואמר '''אני מצטער להרוס את החגיגה, אבל אני חושב שפרויקטי מחיר למשתכן יהיו פרויקטים ברמה הכי גבוהה, והמגדלים שלי יהיו הכי יפים והכי מפוארים עם מפרט טכני יפה מאוד. זה אולי לא המפרט של המגדלים בתל אביב אבל בהחלט כמו בפרויקטים אחרים דוגמת ראש העין או נס ציונה'', הבטיח.
עמוס לוזון בעל שליטה בקבוצת דורי, צילום: צביקה טישלר עמוס לוזון בעל שליטה בקבוצת דורי | צילום: צביקה טישלר עמוס לוזון בעל שליטה בקבוצת דורי, צילום: צביקה טישלר

לקחתי ז'יטון על דורי

בינואר האחרון הפתיע לוזון את שוק ההון הישראלי כאשר רכש את קבוצת דורי בסכום שנאמד אז בכ-10 מיליון שקל בלבד. במסגרת הראיון שאל סגן עורכת כלכליסט גולן פרידנפלד האם הוא בדרך כלל רוכש פרויקטים בכמה שעות של עבודה.

''כמה שעות זה עוד טוב, כי היו גם דיונים'', התבדח לוזון, והסביר ש''לא צריך להיות גאון כדי להבין שכשמציעים לך בצהרים לקנות 80 אחוז את דורי, ואתה קורא כמה ימים קודם שמישהו אחר רכש 7 אחוז ב-13 מיליון, זה לא סיכון גדול. ואמרתי אחרי זה למשפחה ש'שמתי ז'יטון' על מספר. אם נעבוד קשה זה יכפיל עצמו פי 35 ואם לא נעבוד קשה אז נפסיד. אחרי 3 וחצי חודשים שם אני יכול לומר בגאווה שיש שם הרבה דברים טובים. אז ריד-מי-ליפס: דורי תהיה אחת החברות הכי טובות במשק''. לוזון הוסיף זווית חדשה והיא תחום האנרגיה שחדש לו - יחד עם ''הנדוניה'' של דורי לוזון קיבל קרוב ל-19% אחזקות בתחנת הכוח הפרטית דוראד, שמספקת כ-6% מהביקוש בשוק מול לקוחות מובחרים דוגמת משרד הביטחון, מקורות, שטראוס ואוסם.

''אתמול מונה ארז חלפון ליו''ר קצא''א והוא ימונה גם ליו''ר לדוראד. נבנה את דוראד 2 (תחנת כוח פרטית שניה – ל''ג) וזו תהיה חברה שתייצר 1,200 מגה וואט ותהיה שווה הרבה מיליארדים'', אמר.

עבר ביני לבין מימון נמר שחור

לוזון התמודד בשנה האחרונה על רכישת התחנה המרכזית בתל אביב, והפסיד לאחר שנטען שלא נתן מחיר טוב עבור הנכס. ''ביני ובין קובי מימון (בעלי נצבא שהתמודדה אף היא וזכתה בכ-320 מיליון שקל - ל''ג) לא עבר חתול שחור - אלא נמר שחור. יש הרבה אנשי עסקים מפתח תקווה וזו אימפריה ואני וקובי גדלנו באותה שכונה וההורים התפללו באותו בית כנסת. אבל לא עושים עסקים לפי חברים. חשבתי שזו עסקה טובה התמודדתי, כשחשבתי שהעסקה לא טובה - פרשתי. הכעס בינינו נוצר כשאתה משלם עוד 220 מיליון זה מכעיס'', אמר

כשנשאל למה משפחת לוזון נהנת לעצבן את התקשורת, אמר: ''מי שרוצה להתעצבן שייהנה. אנחנו עוזרים לזולת ולנזקקים. אחת הסיבות שאני מחזיק את מכבי פ''ת בכדורגל היא אותם 1,200 ילד שמקבלים שיעורים ונעלים ולפעמים גם משכירים להם דירות ועל חשבוני וזאת בלי לבקש תודה. אם מנעתי הידרדרות לפשע זו תרומתי ובזכות מכבי עשרות לא מידרדרים לפשע. תבין שאף אחד לא מרוויח בכדורגל. כל מי שאמר אחרת הוא שקרן. הרווח בפרסום, בפתיחת דלתות בבנקים ובוועדות המחוזיות. הפרסום טוב וגם אם הוא שלילי, זה במקרה שאני מקלל ואי אפשר לפרוט את זה לכסף כמה זה שווה 10 או 50 מיליון'', סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות