אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לרוע יש מחיר: פסל של היטלר נמכר ב-17 מיליון דולר צילום: גטי אימג'ס

לרוע יש מחיר: פסל של היטלר נמכר ב-17 מיליון דולר

הפסל האיטלקי מאוריציו קטלן יצר את הפסל של הצורר כורע על ברכיו. קטלן ידוע ביצירותיו המציגות עיוותים שנוגעים בסוגיות שהן בגדר טאבו היסטורי ותרבותי

09.05.2016, 22:35 | שירות כלכליסט
פסל של אדולף היטלר נמכר אתמול (א') ביותר מ-17 מיליון דולר במכירה פומבית שארגן בית המכירות כריסטי'ס בניו יורק. המכירה הפומבית של אמנות עכשווית תחת הכותרת "נועדו להיכשל", התקיימה במסגרת שבוע עמוס עבור כריסטי'ס, שמתמודד גם עם האטה בשוק האמנות העולמי.  

קראו עוד בכלכליסט

למרות ההאטה, המכירה הוגדרה כהצלחה והניבה לכריסטי'ס הכנסות של 78 מיליון דולר, בהובלת הפסל של היטלר הכורע על ברכיו שיצר מאוריציו קטלן, ונמכר ב-17.2 מיליון דולר. פסל השעווה של קטלן שהוא יצר ב-2001 מציג את דמותו של היטלר בגודל של ילד, ונקרא "הוא". ההערכה הייתה כי הפסל יימכר עבור 15 מיליון דולר, אך הצגתו של הדיקטטור הנאצי כילד כורע על ברכיו משכה לפחות שלוש הצעות טלפוניות, שהתחרו על היצירה. הסכום מייצג שיא עבור האמן במכירה פומבית.  

"הוא" של מאוריציו קטלן. צורר במימדי ילד, צילום: גטי אימג "הוא" של מאוריציו קטלן. צורר במימדי ילד | צילום: גטי אימג'ס "הוא" של מאוריציו קטלן. צורר במימדי ילד, צילום: גטי אימג

הפסל של היטלר הוא אחת היצירות הידועות ביותר של קטלן. לואיס גאוזר, ממארגני המכירה הפומבית של כריסטי'ס, מסביר כי הייחוד בפסל הוא שמרחוק הוא נראה כמו ילד על הברכיים, אך מבט מקרוב מגלה תמונה אחרת לגמרי. "קטלן שם על עצמו את כובע ליצן החצר כדי שיוכל להסתכל על דברים שאנחנו לא תמיד רוצים לראות", הוא מסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות