אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה תצטרכו לשלם בשביל לראות את המשחק המרכזי בשנים הקרובות? צילום: ישראל יוסף

כמה תצטרכו לשלם בשביל לראות את המשחק המרכזי בשנים הקרובות?

הצופה הישראלי התרגל לצפות במשחק המרכזי מליגת העל ב-HD בערוץ 1 החינמי. מהעונה הבאה התענוג הזה יעלה לו יותר כסף. כרגע, למנויי עידן פלוס אין אפשרות לצפות במשחק המרכזי בעונה הבאה

09.05.2016, 18:23 | אוריאל דסקל

ערוץ הספורט רכש השבוע את זכויות השידור של המשחק המרכזי ובכך רבים קיבלו את התשובה לשאלה היכן ישודר האירוע המרכזי של ליגת העל בישראל בשנים הקרובות.  

קראו עוד בכלכליסט

מכבי נגד הפועל ב"ש. לא ב-HD לכלל הציבור, צילום: עוז מועלם מכבי נגד הפועל ב"ש. לא ב-HD לכלל הציבור | צילום: עוז מועלם מכבי נגד הפועל ב"ש. לא ב-HD לכלל הציבור, צילום: עוז מועלם

עם זאת, הרכישה הזו מותירה מאות אלפי אוהדים עם התהיה לגבי איך הם יראו את המשחק המרכזי - משחק שבשנים האחרונות קיבלו בערוצי הברודקאסט וב-HD. על פי הרגולציה, המשחק המרכזי הוא "אירוע מוכרז" ואמור להיות משודר בערוץ פתוח - כלומר, ערוץ ללא תוספת תשלום למנויי הכבלים והלוויין.

ערוץ הבסיס של ערוץ הספורט, על פי מינהלת הליגה והמועצה לשידורי כבלים ולווין, הוא ערוץ פתוח וזמין לכל בעלי המנויים ביס והוט ללא תוספת תשלום. עם זאת עבור מנויי "עידן פלוס" הצפייה במשחק תעלה 120 שקל בחודש לפחות - כ-1400 שקל בשנה - על אירוע שעד היום קיבלו בחינם.

נכון ליולי 2015, היו כ-200 אלף מנויים ל"עידן פלוס" וכרגע הם נותרו ללא אפשרות לצפות במשחק בטלוויזיה. בערוץ הספורט לא התחייבו שישדרו את המשחק המרכזי באינטרנט - כפי שעשו בערוץ 1.  

במינהלת הליגה, למרות שהכריזו כי "החל מהעונה הבאה יחול שיפור דרמטי באיכות השידורים", אין התחייבות במכרז לשדר את המשחק המרכזי ב-HD - וזאת מאחר "שערוץ 10 וערוץ 2 לא משדרים ב-HD". כדי לצפות במשחק ב-HD, כפי שקרה עד כה בערוץ 1, יצטרכו לרכוש חבילה נוספת שכוללת את ערוץ הספורט ב-HD. מדובר על הוצאה נוספת של כמה מאות שקלים בשנה.

למנויי יס והוט ישנה אופציה להזמין את ערוץ הספורט HD (כמו כל ערוץ ספורט בתשלום) ליום אחד בעלות של כ-10 שקלים. החברות מחוייבות לכך מבחינה חוקית - אך הן לא מקדמות את החבילות היומיות הללו. מו כן, ישנה אפשרות שחברות הסלולר ירכשו את חבילת השידורים החיים במובייל ויעניקו אותה למנויי שלה.

ממינהלת הליגה נמסר כי "החל מהעונה הבאה יחול שיפור דרמטי באיכות השידורים - ברמת המשחקים המשודרים (כל המשחקים בליגת העל ו-6 משחקים בליגה הלאומית כאשר השניים הנותרים יצולמו ל"מגזין"), בהגדלה ממשית של כמות המצלמות שישמשו בכל משחק, בעיצוב ובגרפיקות המתקדמות שייעשה בהם שימוש ובאמצעות איסוף סטטיסטיקה ממשחקים (מרחקים, בעיטות, מסירות, מהירות ריצה ועוד) אשר תונגש לקהל האוהדים באמצעים שונים – בשידור הטלוויזיוני ובהמשך גם באפליקציה (Secound screen) ובאמצעים נוספים (כדוגמת Fantasy Football)."

מערוץ הספורט נמסר: ״הערוץ יספק לצופיו חווית כדורגל מלאה שתכלול את השידורים, הפרשנויות והדיווחים מכל המשחקים בכל הפלטפורמות שברשותו.״

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
צפויה לליגה מכה קשה
מכבי תל-אביב בכדורסל העבירו את המשחקים מערוץ 2 שנקלט באנטנה אנלוגית לערוץ 10 שהיה רק בכבלים ובלווין בטרום שידורי עידן+. בתגובה ירד אחוז הצפיה במכבי בעשרות אחוזים, ולא התאושש מאז. גם הליגה הישראלית עומדת לעבור חוויה דומה. רק מעטים ממשתמשי עידן+ יקנו כבלים או לווין בכדי לצפות בליגה הישראלית. מי שיש לו כבלים ולווין מעדיף כבר מזמן לצפות בליגות איכותיות יותר.
אוליבר טוויסט  |  10.05.16
לכל התגובות