אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלת הליגה החליטה איך לחלק 126 מיליון שקל בעונה

מנהלת הליגה החליטה איך לחלק 126 מיליון שקל בעונה

תחילה יחולקו 50% יחולקו באופן שיוויוני לכל המועדונים - בדומה למודל של הפרמיירליג. 30% יחולקו על בסיס רייטינג וכ-20% לפי הישגים ספורטיים

10.05.2016, 19:54 | שירות כלכליסט

בישיבת המנהלת שהתקיימה היום קיבלו החלטות לגבי חלוקת הכספים ממכירת זכויות השידור (כ-126 מיליון שקל בעונה).  

קראו עוד בכלכליסט

. . .

כ-26 מיליון שקל מהסכום הזה יחולקו בין המינהלת להתאחדות לכדורגל - על פי הסכמים קודמים. המינהלת צפויה לקבל כ-10 מיליון שקל לתפעול.

כך שמאה מיליון שקל יחולקו לקבוצות הליגות. כ-80 מיליון שקל לקבוצות ליגת העל ו-20 מיליון שקל לקבוצות הליגה הלאומית.

בליגת העל, אופן חלוקת הכספי נקבע, לפי המנהלת "לאחר בחינה מדוקדקת של מודלים הקיימים בעולם". תחילה יחולקו 50% יחולקו באופן שיוויוני לכל המועדונים - בדומה למודל של הפרמיירליג. כלומר 2.85 מיליון שקל לכל קבוצה. עם זאת, רכיב הרייטינג של המינהלת משמעותי יותר מאשר בפרמיירליג.

30% יחולקו על בסיס רייטינג שייקבע עפ"י ניקוד מצטבר שיוענקו נגד מספר המצלמות שצילמו במשך העונה את משחקי הקבוצה.

במכרז זכויות השידור החדש נקבע מעבר לכך שכל משחקי ליגת העל יצולמו בחי, בכל משחק יהיה מפרט של מצלמות המצלמות את המשחק בהתאם לרמת העניין שלו.

20% מהסכום יחולקו על פי הישגים. 1.32 מיליון שקל לאלופה, ו-430 אלף שקל לנועלת הטבלה.

כמו כן, קבוצות הליגה יתוגמלו בכ-15 מליון ש"ח כנגד עמידה ביעדים שכל תפקידם לשפר את המוצר לאוהדים במגרש ולקהל הצופים בבית.

במינהלת יתגמלו ל תפעול מערך דוברות,שיווק וניו -מדיה, עמידה בכללי מנהל תקין, מינוי קצין קשר לאוהדים, שיפור איכות המוצר הטלווזיוני (הושבת קהל מול מצלמות וכו'), דיילות להושבת קהל ועוד.

לפי סימולציה שעשו במנהלת מדובר על הכנסה של 7.02 מיליון שקל לאלופה ו-4.88 מיליון שקל לקבוצה במקום האחרון.  החלוקה בקריטריון הרייטינג והישגים ביחס של 1 ל-3, כלומר קבוצצה שתשודר הכי הרבה תקבל פי 3 מהקבוצה שתקבל הכי מעט בקריטריון הזה. הוחלט גם על הקצאת סכום של 5 מליון שקל בכל הקשור בניהול ותפעול מחלקת הנוער ועמידה בסטנדרטים כפי שייקבע ע"י ועדת היגוי בהמשך.

קבוצות הליגה הלאומית יקבלו 1 מיליון שקל כל אחת ועוד כספים על פי 4 קריטריונים שנקבעו. עדיין אין התקדמות עם הטוטו לגבי חתימה על הסכם חסות חדש לליגת העל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות