אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרופא של הדרים טים מקווה למכור מזכרות מהנבחרת ב-200 אלף דולר צילום: איי פי

הרופא של הדרים טים מקווה למכור מזכרות מהנבחרת ב-200 אלף דולר

ד"ר דיוויד פישר מעמיד למכירה פומבית כמעט את כל המזכרות שאסף באותו קיץ היסטורי, ומספק בכך הזדמנות נדירה לאנשים להשיג כמה פריטים ייחודיים מנבחרת הכדורסל של ארה"ב

10.05.2016, 16:49 | שירות כלכליסט

בהיותו הכרופא של נבחרת החלומות (דרים טים), ד"ר דיוויד פישר היה קרוב ביותר לנבחרת המעוטרת ביותר בכוכבים שהורכבה במיוחד עבור אולימפיאדת ברצלונה ב-1992. קרוב ל-25 שנים לאחר מכן, פישר החליט לאפשר לאוהדים ולאספנים לחלוק איתו את החוויה.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'ורדן, בירד ומג'יק ושאר הנבחרת היו ביחד למשך תקופה קצרה, שהופכים את המזכרות לנדירות יותר. | צילום: איי פי ג

פישר מעמיד למכירה פומבית כמעט את כל המזכרות שאסף באותו קיץ היסטורי, ומספק בכך הזדמנות נדירה לאנשים להשיג כמה פריטים ייחודיים מנבחרת הכדורסל של ארה"ב, שעזרה ל-NBA להיכנס לבתים ברחבי העולם.

"זו הייתה נבחרת כל כך ייחודית", אמר פישר לסוכנות החדשות AP. זו הייתה נבחרת הספורט הטובה ביותר שהורכבה. יש עוד אוהדי כדורסל ואספנים, והגיע הזמן לתת לאנשים אחרים ליהנות מהמזכרות".

הנבחרת הורכבה כדי להחזיר את ארה"ב למקומה בראש היררכיית הכדורסל, זאת לאחר שהאמריקאים סיימו במקום השלישי באולימפיאדת סיאול ב-1988. לראשונה, שחקני NBA הורשו לייצג את ארה"ב, והתוצאה הייתה אוסף של שחקנים כשרונים כמותו לא נראה לפני כן.

מייקל ג'ורדן בדיוק הגיע לשיא הכוח שלו. צ'רלס בארקלי, פטריק יואינג, קרל מאלון ודיוויד רובינזון היו בשיא הקריירה., בעוד שמג'ק ג'ונסון ולארי בירד לקראת סיום הקריירה. הקבוצה הזו עוררה השראה בדור הצעיר של השחקנים, ריתקה את הקהל העולמי והיריבים אף ביקשו להצטלם עם הכוכבים לפני תחילת המשחקים.

"כל נעל שהתעסקתי איתה, כל כדורסל נושא עימו זיכרון חד של הרגע והנסיבות הקשורות אליו", אומר פישר.

פישר העמיד למכירה נעל משומשת וחתומה על ידי חצי מהנבחרת, הטבעת האולימפית שקיבלו לאחר שזכו במדליית הזהב, ושורה של מזכרות אחרות עליהן חתמה הנבחרת כולה, כולל כדורים וצילומים ומדליית הזהב מטורניר העפלה שהתקיים לפני האולימפיאדה.

על אף ההתלהבות השיווקית שאפפה את הנבחרת, ג'ורדן, בירד ומג'יק ושאר הנבחרת היו ביחד למשך תקופה קצרה, שהופכים את המזכרות לנדירות יותר.

"עם שחקנים בקליבר הזה, המזכרות לא מגיעות לשוק לעיתים קרובות", אומר כריס אייבי, מנהל מכירות הפומביות של מזכרות הספורט עבור הרטיג' אקשיונס, בית המכירות הפומביות שמנהל את המכירה של פישר.

לדבריו של אייבי, למזכרות של פישר יש פוטנציאל להיות שוות אף יותר הוא המקור שלהן. בעידן של מזכרות ספורט עם מחירים מאמירים, אספנים ובתי מכירות מתקשים לעיתים לאשר את האותנטיות של הפריטים. אך מכיוון שפישר היה חבר בנבחרת והוא הבעלים המקורי של הפריטים, האותנטיות אינה מוטלת בספק.

אייבי מעריך כי החבילה כולה של הפריטים יכולים לגרוף בין 150-200 אלף דולר, כשהפריטים המבוקשים ביותר, ביניהם הנעליים המשומשות של ג'ורדן, הטבעת האולימפית של פישר וכדור מיוחד עליו חתמו כל שחקני הנבחרת, הוענקו רק לחברי הנבחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות