אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה: עד סוף 2020 נוציא 93.6 מיליארד יורו על משבר הפליטים צילום: אי פי איי

גרמניה: עד סוף 2020 נוציא 93.6 מיליארד יורו על משבר הפליטים

השבועון דר שפיגל פרסם טיוטה של משרד האוצר הגרמני, ולפיה יותר מרבע מהסכום ישמש לתשלום דמי אבטלה לפליטים. לפי ההערכות, יותר ממחצית מן הפליטים ישיגו עבודה בתוך חמש שנים

14.05.2016, 19:02 | שירות כלכליסט
ממשלת גרמניה מעריכה כי עד סוף שנת 2020 תוציא בסביבות 93.6 מיליארד יורו בעלויות הקשורות למשבר הפליטים, כך על פי טיוטה שהוציא משרד האוצר הגרמני כחלק מהמו"מ מול מדינות גוש היורו.

קראו עוד בכלכליסט

קרוב לוודאי שהנתון הנוכחי יעורר חששות - בעיקר בקרב התנועה הגדלה בגרמניה נגד הגירה - לגבי ההשפעות על הכלכלה הגדולה באירופה שאליה נכנסו בשנה שעברה מעל מיליון פליטים, מרביתם מסוריה ומדינות מוכות מלחמה אחרות.

השבועון הגרמני דר שפיגל, שפרסם את הטיוטה, דיווח כי החישובים כוללים את העלויות של מקומות לינה והטמעת המהגרים בחברה, וכן התמודדות עם הסיבה המרכזית שגורמת לאנשים לברוח מהאזורים המוכים. החישובים מבוססים על ההערכה כי השנה ייכנסו לגרמניה 600 אלף מהגרים, ובשנה הבאה 400 אלף ושנה לאחר מכן 300 אלף. על פי הערכות, 55% מהפליטים המוכרים ישיגו עבודה בתוך חמש שנים.

פוסטר של אנגלה מרקל הקוראת לשילוב פליטים, צילום: אי פי איי פוסטר של אנגלה מרקל הקוראת לשילוב פליטים | צילום: אי פי איי פוסטר של אנגלה מרקל הקוראת לשילוב פליטים, צילום: אי פי איי

דובר מטעם משרד האוצר סירב להגיב על הנתונים, אך התייחס לשיחות המתמשכות בין הממשלה הפדראלית בגרמניה והרשויות המקומיות, שהנציגים שלהן יפגשו שוב ב-31 במאי כדי לדון על האופן שבו יחלקו את ההוצאות ביניהם.

על פי הדו"ח, 25.7 מיליארד יורו (29.07 מיליארד דולר) ישמשו לתשלום דמי אבטלה, סובסידיות שכירת דירות והטבות אחרות שלהן זכאים מבקשי מקלט. 5.7 מיליארד יורו נוספים יוקצו לכיסוי קורסים ללימוד השפה, ו-4.6 מיליארד יורו יידרשו לאמצעים לעזור למהגרים להשיג עבודות. בעקבות זאת, העלות השנתית של הטיפול בפליטים תעמוד על 20.4 מיליארד יורו ב-2020, עלייה מ-16.1 מיליארד יורו השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-3 (ראובן): אתה נאיבי כמו הגרמני הממוצע.
מאין לך שה"פליטים" מעוניינים בכלל לעבוד בכל המלאכות שאותן אתה מכנה "בזויות"? לו מדובר היה באנשים חרוצים והגונים, הם יכלו להשתקע ביוון, מקדוניה, בולגריה, רומניה, הונגריה, קרואטיה, ובכל מדינה אחרת אשר דרכה נאלצו לעבור בדרכם לגרמניה. אולם הם לא עשו זאת, משום שמדינות אלו אינן מציעות קצבאות סעד נדיבות. המסקנה אם כן היא שמטרתם היחידה של ה"פליטים" היא לנצל את נדיבות ליבן של מדינות מערב אירופה, ולא לעבוד לפרנסתם. אני מעריך שה"פליטים" ימצצו את לשדה של גרמניה עד תום, וכאשר היא תפשוט את הרגל ומעיין הקצבאות ייבש הם יפתחו באינתיפאדה, וישתלטו על המדינה.
אורן  |  15.05.16
3.
הפליטים, השקעה ששכרה בצידה
הפליטים מהווים עתודה לידיים עובדות לכמה דורות, לביצוע מטלות הנחשבות "בזויות" בעיני הגרמנים. בנוסף בגרמניה הילודה דועכת ובעבורם היא קללה, מה שאצל הפליטים נחשב לברכה. כך שלטווח הרחוק, הפליטים יחזירו את ההשקעה בריבית דריבית. בסופו של דבר, הפליטים יעשירו את קופת האוצר פי כמה וכמה ממה שהושקע בעת קליטתם.
ראובן  |  15.05.16
1.
גרמניה=יר הרשע גם אחרי השואה.
ציר הרשע: ספר חדש חושף את הקשר החזק בין מזרח גרמניה לאש"פ אספקת נשק, תמיכה כספית ולוגיסטית, ואפילו הצעה לשלוח מתנדבים שיסייעו במערכה נגד ישראל: הפרסום, המתבסס על מסמכים סודיים של השטאזי, מגלה את הברית בין ארגון הטרור לדיקטטורה הקומוניסטית.
אביבית  |  14.05.16