אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר חוב נוסף לוויסמן ובירן: רוזבאד תימחק מהמסחר בת"א

הסדר חוב נוסף לוויסמן ובירן: רוזבאד תימחק מהמסחר בת"א

מחזיקי האג"ח של חברת ייזום הנדל"ן אישרו בסוף השבוע פה אחד את הסדר החוב שהציעו בעלי השליטה. לאחר אישורו תחדל החברה לדווח

14.05.2016, 23:06 | אורן פרוינד

בורסת ת"א. רוזבאד תימחק מהמסחר בורסת ת"א. רוזבאד תימחק מהמסחר בורסת ת"א. רוזבאד תימחק מהמסחר

אחרי הסדר חוב ברשת מגה הקורסת התפנו בני הדודים דודי ויסמן ושרגא בירן להסדר נוסף - בחברת הנדל"ן הכושלת רוזבאד שבשליטתם. מחזיקי האג"ח של רוזבאד אישרו בסוף השבוע פה אחד את הסדר החוב שהציעו ויסמן ובירן. כתוצאה מאישור ההסדר, האג"ח של החברה צפויות להימחק מהמסחר בתל אביב והחברה תחדל לדווח.

קראו עוד בכלכליסט

ההסדר כולל דחייה של שלוש שנים בפירעון תשלום של 27 מיליון שקל של אג"ח מסדרה ג' (ריבית וקרן). זאת תמורת ערבות אישית של וויסמן ובירן כי ישלמו 7.5 מיליון שקל בתוך שנה וכי יתבצע שעבוד חלקי על קרקע של החברה ברומניה, שאותה היא מתחייבת לממש בתוך שלוש שנים ממועד אישור הסדר החוב.

רוזבאד היתה אמורה לשלם את התשלום האחרון בסוף נובמבר 2015. הפעם ויסמן ובירן הודיעו שלא יזרימו כסף לשירות החוב, כפי שעשו בחמש השנים האחרונות. רוזבאד נקלעה למצוקת מזומנים והשניים הנשימו אותה בשנים האחרונות. עד כה הם הזרימו 260 מיליון שקל מכיסם האישי כדי שהחברה תוכל להמשיך לעמוד בתשלומים למחזיקי האג"ח, וכן כדי לשמור על מוניטין טוב בשוק ההון הישראלי.

מעבר לערבות, בירן וויסמן, שמחזיקים בחוב אישי של 8 מיליון שקל מתוך סדרה ג', מסכימים להנחית את חובם למחזיקי האג"ח, כלומר: לאפשר למחזיקים לקבל את כספם לפניהם. עוד הם מתחייבים להעביר למחזיקים 2 מיליון שקל מתמורה של קרקע שמומשה בפברואר בגרמניה.

הקרקע ברומניה שתועמד כשעבוד למחזיקי האג"ח היא למעשה 50% מזכויות בקרקע של 61 דונם בבוקרשט, המיועדת לפיתוח פרויקט דירות למגורים ומסחר. בירן וויסמן מציעים מתווה לחלוקת התזרים ביניהם לבין מחזיקי האג"ח ממכירת הקרקע ברומניה. אם התמורה תרד מ־10 מיליון יורו, 75% מהתמורה תועבר למחזיקים והיתרה לשניים. על כל סכום מעבר לזה יתחלק התזרים שווה בשווה (עד פירעון סופי למחזיקי האג"ח).

זהו הנכס היחידי המהותי שנותר בידי רוזבאד, לאחר שבנק גרמני מימש לפני מספר חודשים שעבודים על 14 נכסים מניבים שלה במדינה. הנכסים שועבדו משום שרוזבאד כשלה לעמוד בפירעון הלוואה של 105 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות