אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקיליין ממשיכה להתרומם: עברה לרווחיות ברבעון הראשון של 2016 צילום: גלעד קוולרצ'יק

סקיליין ממשיכה להתרומם: עברה לרווחיות ברבעון הראשון של 2016

חברת הנדל"ן שבשליטת גיל בלוטרייך דיווחה על רווח נקי של 4.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; מניית החברה זינקה ב-37% מתחילת השנה

15.05.2016, 14:37 | אורן פרוינד
חברת סקייליין מקבוצת מישורים שבשליטת גיל בלוטרייך ממשיכה להתאושש מהנפילה הגדולה שעשתה מאז הונפקה בתל אביב במרץ 2014. סקיליין, שעוסקת בייזום של נדל"ן ובאחזקה של בתי מלון ואתרי נופש בקנדה, דיווחה היום (א') על רווח נקי (מיוחס לבעלי המניות) של 4.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

סקיליין עשתה את זה באמצעות עלייה חדה של 75% בהכנסותיה לסכום של 136.8 מיליון שקל. הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מהכרה בהכנסות ממכירת 36 יחידות דיור, מתוך 54 יחידות דיור שנמכרו, באתר הנופש Horseshoe, וכן מהכרה בהכנסה ממסירת קרקע אחת, מתוך שלוש קרקעות שנמכרו, באתר הנופש Blue Mountain.

בנוסף, נרשמה עליה בהכנסות ממגזר המלונאות והאירוח כתוצאה מאיחוד פעילות מלון Renaissance שבקליבלנד ברבעון הרביעי 2015 ותנאי מזג אוויר חיוביים ששררו באתר הסקי Bear Valley בקליפורניה.

גיל בלוטרייך , צילום: גלעד קוולרצ גיל בלוטרייך | צילום: גלעד קוולרצ'יק גיל בלוטרייך , צילום: גלעד קוולרצ

התחלה ברגל שמאל

 

סקיליין התחילה את הדרך שלה בבורסת ת"א ברגל שמאל. בלוטרייך ניסה להנפיק אותה בישראל לפי שווי של 185 מיליון דולר קנדי, אולם קיבל רק 40% מהסכום אותו קיווה לגייס. החברה הונפקה לבסוף בתל אביב, אולם מייד לאחר מכן החלה לצנוח והגיעה בשפל לירידה של 50% מאז ההנפקה.

החל משנת 2015 החברה החלה לבצע סיבוב. היא ביצעה התייעלות בבתי המלון שלה ובשאר אתרי הנופש והצליחה לשפר את התוצאות. תגובת המניה לא איחרה לבוא וכעת היא רחוקה רק ב-8% מהמחיר לפיו הונפקה. מתחילת השנה מניית החברה זינקה ב-37%.

נראה כי לסקייליין יש עוד לאן לצמוח. יש לה עתודות קרקע לבנייה בהיקף של כ- 5,200 יח"ד ועשרות אלפי מטרים של שטחים מסחריים. בין נכסיה הבולטים של החברה ניתן לציין את מלון היאטריג׳נסי בקליבלנד, אתר הגולף והסקי הורסשוו, אתר הגולף והנופש דירהרסט, נמל פורט מקניקול, הכפר בלומאונטיין, ומלון פנטגייס במרכז טורונטו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות