אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ההון של נורבגיה תובעת את פולקסווגן בעקבות הונאת מבדקי הפליטה צילום: Volkswagen

קרן ההון של נורבגיה תובעת את פולקסווגן בעקבות הונאת מבדקי הפליטה

הקרן, האחראית על 850 מיליארד דולר צפויה להצטרף לגל התביעות הייצוגיות שיידונו בבתי המשפט בגרמניה.

16.05.2016, 12:51 | שירות כלכליסט

קרן ההון הריבונית של נורבגיה, הקרן הריבונית העשירה בעולם, הודיעה אתמול שהיא מתכוונת להצטרף לתביעה ייצוגית נגד חברת פולקסווגן בגין הונאת מבדקי הפליטה של יצרנית הרכב מגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

"קרן 'נורס בנק מנג'מנט' מתכוונת להצטרף להליך משפטי נגד חברת פולקסווגן בגין הנתונים הכוזבים שמסרה החברה בנוגע לרמות הפליטה של רכביה", הודיעה דוברת הקרן, מרתה סקאר.

פוקסווגן השתמשה בטכנולוגיה מתוחכמ כדי לזייף את תוצאות מבדקי הפליטה , צילום: shutterstock פוקסווגן השתמשה בטכנולוגיה מתוחכמ כדי לזייף את תוצאות מבדקי הפליטה | צילום: shutterstock פוקסווגן השתמשה בטכנולוגיה מתוחכמ כדי לזייף את תוצאות מבדקי הפליטה , צילום: shutterstock

"נועצנו עם יועצינו המשפטיים בעניין ולפיהם התנהלותה של החברה מניחה את הקרקע לתביעה משפטית על פי הדין הגרמני. בתור קרן השקעות, תפקידנו להגן על אחזקות הקרן בפולקסווגן", הוסיפה.

התביעה תיערך בגרמניה, לפי דובר נוסף מטעם הקרן, שסירב למסור פרטים לגבי מועד התביעה.

קרן הנפט, האחראית על 850 מיליארד דולר, צפויה להצטרף לגל התביעות הייצוגיות שיידונו בבתי המשפט בגרמניה במהלך השבועות הקרובים. כך על פי סוכנות רויטרס.

פולקסווגן, שהודתה בשנה שעברה שהשתמשה בטכנולוגיה מתוחכמת וחשאית כדי לזייף את תוצאות מבדקי הפליטה של רכבי הדיזל שלה, לא הייתה זמינה למתן תגובה.

קרן ההון הריבונית של נורבגיה אמרה בשנה שעברה שמעשיה של פולקסווגן תרמו לעלויות של 4.9 מיליארד כתר נורבגי לקרן ברבעון השני. יצרנית הרכב חתמה על הסכם של כמעט 10 מיליארד דולר עם ממשלת ארה"ב בחודש שעבר שלפיה תרכוש בחזרה או תתקן חצי מיליון מרכביה המעורבים בפרשה. כמו כן התחייבה החברה להקים קרנות שיוקדשו לשמירת הסביבה ולפיצוי הצרכן.

לאחרונה מגבירה הקרן הריבונית את מהלכיה נגד חברות נוספות – אקסון מוביל האמריקאית ושברון – כדי לאלצן לעשות מאמץ גדול יותר כדי לדווח על הסיכונים של השינוי האקלימי. הקרן דורשת גם מחברות נפט אחרות בעולם לעשות כן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות