אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת גרמניה הורתה לבחון מחדש את רמת הפליטה של כל רכבי פולקסווגן צילום: בלומברג

ממשלת גרמניה הורתה לבחון מחדש את רמת הפליטה של כל רכבי פולקסווגן

יצרנית הרכב תהיה חייבת להעביר לממשל הגרמני את כל דגמיה החדשים, לצורך בדיקה מיוחדת של רמת הזיהום שהרכב פולט

05.11.2015, 12:49 | תומר הדר

פולקסווגן ממשיכה להסתבך. לאחר שאתמול התגלה כי פרשת "דיזלגייט" אינה מוגבלת רק לרכבי דיזל – וכוללת גם מכוניות בעלות מנועי בנזין, החליטה ממשלת גרמניה להורות על בחינה מחודשת של ערכי פליטת המזהמים של כל דגמי קבוצת פולקסווגן.

קראו עוד בכלכליסט

כלומר, יצרנית הרכב תהיה חייבת להעביר לממשל הגרמני את כל דגמיה החדשים, באשר הם, לצורך בדיקה מיוחדת של רמת הזיהום שהרכב פולט, במטרה להשוות את נתוני הזיהום בפועל לנתונים שעליהם הצהיר היצרן. יצוין כי הנתונים שמפרסמות יצרניות הרכב אודות פליטת המזהמים שלהן הם בדרך כלל נתונים הנבדקים בתנאי מעבדה סטריליים.

הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בעיר וולפסבורג , צילום: בלומברג הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בעיר וולפסבורג | צילום: בלומברג הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בעיר וולפסבורג , צילום: בלומברג

בשנים האחרונות נשמעו לא מעט ביקורות מצד ארגוני איכות סביבה, בדבר אי סדרים בשיטות המדידה של יצרניות הרכב. לדברי שר התחבורה הגרמני, אלכסנדר דוברינט, כל הדגמים - כולל מכוניות סיאט, סקודה ואאודי - יבדקו הן לפליטת פחמן דו חמצני והן לפליטת פחמימנים.

במקביל הודיעה פולקסווגן לסוכניה בארה"ב ובקנדה על הפסקת דגמי הקונצרן המצוידים במנועי דיזל בנפח 3.0 ליטרים. כזכור, השבוע התגלה כי גם בדגמים אלה – מותקנת כביכול תוכנה שסייעה בזיוף נתוני הזיהום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות