אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך לנהל מו"מ על שכר במקום עבודה חדש ולצאת אלופים? צילום: שאטרסטוק

איך לנהל מו"מ על שכר במקום עבודה חדש ולצאת אלופים?

משא ומתן על שכר הוא אחד הגורמים החשובים בחייכם המקצועיים, שעל בסיסו מחשבים את הפנסיה והעלאות שכר עתידיות. איך תצלחו אותו בצורה הטובה ביותר, גם אם אין לכם ניסיון קודם

19.05.2016, 12:08 | שירות כלכליסט

לאחר שקצרתם הצלחה עם קורות החיים שלכם, והייתם לא פחות ממבריקים בראיון העבודה, הגיע הזמן להיכנס לטריטוריה שבה שרבים מהמרואיינים לא מעיזים לפסוע – משא ומתן על שכר.

בין אם רק לפני כמה דקות סיימתם לימודים ומדובר במשרה ה"אמיתית" הראשונה שלכם, או שאתם אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב המחליפים עבודה או קריירה, המחשבה על בקשת השכר שבו אתם מעוניינים עלולה לגרום לכם אי נוחות, אולם זהו אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות בחיים המקצועיים שלכם ותתפלאו לדעת שזה הרבה פחות קשה ומאיים ממה שזה נשמע.

קראו עוד בכלכליסט

להלן כמה עצות היכולות לסייע לכם לצלוח את העניין ולהשיג את השכר המבוקש:

1. הגדירו לעצמכם מה בדיוק אתם רוצים

בטרם תפצחו במשא ומתן כלשהו, עליכם להגדיר לעצמכם בבירור מה בדיוק אתם רוצים. אם תבקשו שכר גבוה מדי – ספק אם ייקחו אתכם ברצינות. בקשה לשכר נמוך מדי – ואתם משאירים כסף "על השולחן". על מנת למצוא את נקודת האיזון, מומלץ לעשות עבודת מחקר ולהתייעץ עם אנשים מהתחום.

ראיון (אילוסטרציה). הגדירו מראש כמה שכר אתם רוצים, צילום: shutterstock ראיון (אילוסטרציה). הגדירו מראש כמה שכר אתם רוצים | צילום: shutterstock ראיון (אילוסטרציה). הגדירו מראש כמה שכר אתם רוצים, צילום: shutterstock

חפשו גם אתרים המפרטים את רמות השכר בתחומים שונים. רוב הסיכויים שהתוצאה תהיה טווח שכר. אם אתם בטוחים ביכולותיכם, תוכלו לנקוב בשכר הגבוה בטווח. רק נסו להיות מציאותיים. אם אתם לא בטוחים ביכולותיכם, הרי שגם מי שמראיין אתכם לא יהיה.

2. היו מוכנים להתרברב מעט

 

לפני שתיגשו למשא ומתן לגבי השכר, ערכו לעצמכם רשימה של יכולותיכם, הישגיכם וניסיונכם. הדגישו כל דבר שעשיתם שתרם לחברה שבה עבדתם, כגון הגדלת מכירות, התייעלות או שיפור נהלי עבודה. רצוי לכלול גם כישורים מיוחדים שאתם סבורים ששיכולים להיות רלוונטיים למשרה והמעניקים לכם יתרון על פני מועמדים אחרים.

אם מעולם לא עבדתם במשרה מלאה, ציינו ברשימה פרויקטים ראויים לציון שעשיתם במהלך הלימודים או ההתמחות וכן כל ניסיון וערך מוסף שקיבלתם מפעילויות שאינן קשורות לעבודה, כגון תחביבים והתנדבות. הרעיון הוא להרשים את המעסיק ולציין כל מה שאי פעם עשיתם העשוי לתרום ישירות למשרה.

ערכו רשימה של יכולות וכישורים הרלוונטיים למשרה, צילום: shutterstock ערכו רשימה של יכולות וכישורים הרלוונטיים למשרה | צילום: shutterstock ערכו רשימה של יכולות וכישורים הרלוונטיים למשרה, צילום: shutterstock

לאחר שתשננו את הרשימה, עימדו מול מראה – או חבר סבלני – ועשו חזרה על המונולוג עד שתדעו אותו בצורה מושלמת. כשתשבו מול המראיין, ציינו בעל פה כל פריט ברשימה שרלוונטי במיוחד למשרה הנחשקת.

3. התנהגו כאילו אתם מנוסים במשא ומתן

 

גם אם זוהי הפעם הראשונה שאתם מנהלים משא ומתן על שכר, שמרו את העניין לעצמכם. זה בסדר אם אתם מתרגשים, אבל שמרו על ביטחון עצמי וזכרו שלא סתם הצלחתם להעפיל לשלב זה. נסו ליצור את הרושם שיש לכם ניסיון במשא ומתן. שמרו על קשר עין, גישה חיובית ודיבור בוטח.

אם אתם שולחים אימייל בעניין השכר, זכרו להביע את התלהבותכם ממקום העבודה ומהמשרה. בכל מקרה, כדאי להעלות כל שאלה שיש לכם, אבל הקפידו לא להכביד עם תכתובות מיותרות. אם אתם מרגישים שאתם מדברים יותר מידי, הפסיקו והמתינו שהמראיין יעשה את הצעד הבא.

4. אל תהיו הראשונים להעלות את עניין השכר

 

כשהשיחה מגיעה לעניין השכר, אל תהיו הראשונים להעלות את העניין ולעולם אל תציינו על איזה שכר אתם מוכנים להתפשר. אם המראיין מתעקש לשמוע מהו השכר שאתם מבקשים, ציינו מספר הגבוה ב-10% ממה שאתם רוצים, כך שיהיה לכם מרווח לפשרה.

משא ומתן (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק משא ומתן (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק משא ומתן (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

בנוסף, מומלץ לנקוב בשכר מדויק ולא להתפתות לעגל את המספר. זוהי טקטיקה פסיכולוגית מצוינת המוכיחה את עצמה. אם המעסיק מציע שכר הקרוב למה שרציתם, חיזרו ברוגע על השכר המדויק שאתם רוצים – על פי רוב גישה זו נוחלת הצלחה.

5. אל תוותרו

 

אם המעסיק מציע לכם שכר שלא בדיוק הולם את הציפיות שלכם, אל תתרגשו ושימו את הרגשות שלכם בצד. אל תיקחו את זה אישית וחיזרו על הסיבות לכך שאתם המועמדים המושלמים לתפקיד.

אם המעסיק לא מוכן לזוז, נסו לראות אם הוא גמיש לגבי תנאים אחרים. אם אין באפשרותכם לוותר על העבודה, נסו לברר אם יש דבר מה שניתן לעשותו בעתיד הקרוב כדי להעלות את השכר ונסו לקבוע תאריך עם המעסיק שבו תוכלו לשוחח שוב על העניין ובקשו מהמעסיק לציין זאת ביומנו.

אם בסופו של דבר, הצעה אינה מתאימה לכם, אל תפחדו לסרב – עדיף להמתין בשביל השכר שאתם רוצים מאשר לעבוד עבור שכר לא מספק. אתם חייבים לעצמכם את המאמץ של לנסות להשיג את השכר המגיע לכם. דבר זה חשוב במיוחד לאור העובדה שמעסיקים רבים מחשבים את הפנסיות והעלאות שכר על בסיס השכר הראשוני, כך שחשוב שתתחילו את העבודה הראשונה שלכם במלוא הביטחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אלוף זה אחד שנותנים לו מה שהוא רוצה גם בלי להתמקח
השאלה הכי חשובה - כמה לבקש, תלוי בדבר אחד ואחד בלבד. התשובה - לפי כמה שאתה שווה, וכמה אתה שווה? אתה שווה את מה שמוכנים לתת לך האלטרנטיבות. אם אין לך אלטרנטיבות - מה שיציעו לך תיקח, ותמהר לסגור לפני שהמומ עם המתחרה שלך יגמר לפניך או שסתם המראיין שלך יחשוב לעצמו "יש אלף כמוך". במקרה כזה סגור מהר לפני שיגמר, ותבנה את עצמך ביחס לאלטרנטיבות כדי שתוכל לנהל משא ומתן בסבב הבא בעתיד. כנל גם לגבי העלאת שכר במקום קיים. לא תקבל שקל תוספת גם אם אתה העובד הכי מוכשר שיוצר הכי הרבה הכנסה למעביד. למה? נסה לשים את עצמך במקום המנהל של המנהל שלך ותבין מיד. הדרך היחידה לקבל יותר היא להעלות את השווי האובייקטיבי שלך, כלומר כמה תקבל תכל'ס ממקומות עבודה חלופיים, ולא השווי הסובייקטיבי שלך, כלומר כמה אתה חושב שאתה שווה, לרבות כל ההמלצות הלא רלוונטיות שבכתבה הזאת. זאת כל התורה חברים, בהצלחה!
זוכמי  |  22.05.16
8.
2 לא נכון, תלוי אם זה עבודה שדורשת מומחיות והיא מלחתחילה שכר גבוה
למשל ראש צוות או תפקיד ניהולי. המעסיק כבר משלם 20-25 אלף. הוא יעדיף לתת לתותח מבין המועמדים שדורש עוד 3000 שקל את מה שהוא דורש מאשר לקחת את הזול והמועמד הרביעי ברשימה כי בטווח הארוך, יתכן שיפסיד כסף על סמך כישורים פחות איכותיים שיובילו לתפוקה נמוכה יותר של כל הצוות שיעבוד תחתיו (שעלותם גם גבוהה). בנאדם תותח שיוכל להניע את הצוות לסיים פרויקט ב25% פחות מהזמן, יחסוך עשרות אלפי שקלים בשעות עבודה בחודש. בהחלט שווה את ה3000 שקל הנוספים. אם זה איש אחזקה, אז כן, יעדיף לחתוך פינות מאשר לשלם עוד 2000 שקל למישהו מעולה ומגדיל ראש כי בסופו של דבר גם הגרוע יעשה את העבודה וגם אם קצת יורדת באיכות, לא נורא.
תומר  |  19.05.16
לכל התגובות