אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הפסד ברבעון הרביעי: נייר חדרה חוזרת להרוויח ברבעון הראשון צילום: עופר וקנין

אחרי הפסד ברבעון הרביעי: נייר חדרה חוזרת להרוויח ברבעון הראשון

נייר חדרה, שנרכשה על ידי קרן פימי באוגוסט 2015, רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של מיליון שקל, למרות ירידה של 5% בהכנסות

23.05.2016, 15:24 | רעות שפיגלמן

אחרי הפסד ברבעון הרביעי של 2015, חוזרת נייר חדרהלרשום רווח נקי חיובי ברבעון הראשון. זאת, לאור תוכנית ההתייעלות שיישמה בחברה קרן פימי, שרכשה את השליטה בנייר חדרה באוגוסט 2015.

קראו עוד בכלכליסט

נייר חדרה סיימה את הרבעון הראשון השנה עם רווח תפעולי של 15 מיליון שקל ועם רווח נקי של כמיליון שקל. שורת ההכנסות התכווצה ביותר מ-5% לעומת הרבעון המקביל עם הכנסות של 428 מיליון שקל, והרווחיות הגולמית נשמרה. כך, חסכון ניכר בהוצאות התפעוליות הביא את נייר חדרה להציג רווח תפעולי, לפני הכנסות והוצאות אחרות, של 15 מיליון שקל - עליה של 65% לעומת רווח תפעולי של 9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוצאות המכירה והשיווק התכווצו ביותר מ-15% והוצאות ההנהלה התכווצו משמעותית ב-35%.

מאז רכשה קרן פימי של ישי דוידי, את השליטה בנייר חדרה באוגוסט אשתקד מכלל תעשיות, החלה בחברה תוכנית להתייעלות בייצור. אלו סייעו להפחתת עלויות במגזר הכתיבה וההדפסה ולצמצום עלויות ההנהלה. מרבית הפעילויות של נייר חדרה סבלו משחיקה במחירי המכירה ובכמויות שנמכרו והביאו לירידה רבעונית בהכנסות. פעילות שיווק צרכי המשרד ופעילות מוצרי אריזה וקרטון הציגו עליה במכירות. ה-EBITDA עלה ב-9% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-37 מיליון שקל.

ברבעון המקביל עמדה השורה התחתונה על רווח נקי של 271 מיליון שקל - אך אז הושפע הרווח באופן חד פעמי ממכירת חגלה קימברלי.

מנכ"ל נייר חדרה, גדי קוניא, מסר כי "אני שמח מכך שקבוצת נייר חדרה עברה לרווח נקי על אף התנאים המאתגרים של השוק העולמי, שסובל משחיקת מחירים, ומהתגברות הייבוא לארץ. מהלכי ההתייעלות המתמשכים שאנו מבצעים, מאפשרים לנייר חדרה להתמודד טוב יותר עם השינויים בתנאי השוק ולראייה, השיפור ברווח התפעולי, ב- EBITDA והמעבר לרווח נקי. אנו ממשיכים בביצוע מהלכי ההתייעלות במטרה להוביל לשיפור נוסף במהלך שנת 2016".

ישי דוידי, צילום: עמית שעל ישי דוידי | צילום: עמית שעל ישי דוידי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות