אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי מכר בהפסד מחצית מהמניות בכיל לאחר שהחזיק בהן רק חודש צילום: אוראל כהן , עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

לאומי מכר בהפסד מחצית מהמניות בכיל לאחר שהחזיק בהן רק חודש

עם פרסום הדו"חות החלשים בשבוע שעבר נשקה מניית כיל לשפל של 5 שנים, אך דווקא אז בהחלטה תמוהה מכר מניות ב־170 מיליון שקל בהפסד

26.05.2016, 08:44 | גולן חזני

חודש בלבד לאחר שהחליף את מניות החברה לישראל שברשותו (6%) במניות החברה־הבת כיל (1.4%), מכר בנק לאומי יותר ממחצית מהמניות שקיבל.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי הבנק מכר מניות ב־180-170 מיליון שקל. זאת דווקא בימים שבהם מניית כיל רשמה נפילה חדה לכ־15 שקל למניה, קרוב לשפל של 5 השנים האחרונות שעמד על 14.7 שקל למניה. לפני שבוע, לאחר פרסום הדו"חות שהצביעו על חולשה בהכנסות ונפילה ברווח, צנחה המניה ב־6.1%.

דווקא אז החליט לאומי למכור חלק מהותי מאחזקותיו. בעת ההמרה שביצע הבנק עמדה מניית כיל על 18-17.5 שקל למניה, כלומר המכירה נעשתה בהפסד.

רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח

המניות נמכרו ביומיים שלאחר הדו"חות, 19-18 במאי, שבהם ריכזה המניה מחזורים גבוהים מאוד של 101 מיליון שקל ו־212 מיליון שקל בהתאמה. ביום הבא ירדה המניה ב־1.1% ונסחרה ב־15.3-14.8 שקל למניה. השבוע זינקה המניה וחזרה לשערים שקדמו לנפילה בשבוע שעבר. אתמול נסחרה המניה ב־15.7 שקל.

בחדרי המסחר היו ערים לפעולת הבנק לאור המחזורים הגבוהים, אם כי אי אפשר היה להצביע עליו בוודאות. יש שתמהו על העמדת כמות כה אדירה של מניות למכירה בזמן של דו"ח קשה ושפל במניה.

"הרבה יותר הגיוני למכור את המניות בנתחים קטנים ולא בשפל. הרי הסיבה שהבנק המיר את מניות החברה לישראל היתה הנזילות הגבוהה יותר של מניות כיל. אז למה למהר ולמכור?", תהה סוחר ותיק בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
המחזורים הכבדים בפקיעה
צוחק מי שצוחק אחרון כי המניה ירדה בוול סטריט והפתיחה בבוקר תהיה שלילית, נוסיף לזה את המגמה השלילית בחברות האשלג והפוספטים, נוסיף לזה את מחירי השפל לתירס לחיטה ולתבואה, לכן עם ביצועים כה נמוכים ותחזיות כה פסימיות, מי ירצה לקנות כמויות? ...המסקנה היא שהיתה מכירה הדרגתית מתמשכת, ומן הסתם נזרקו כמויות לפתיחה בחמישי בגלל המחזורים הכבדים בפקיעה
Sassi6 , Jerusalem  |  29.05.16
27.
"מה, אסור שיהיו לעידן חברים?" - רקפת-עמינח בראיון לאילנה דיין
גם אני רוצה להיות חברה של רקפת, למה רק דנקנר ועידן עפר? אז אני לא יכולה לארגן לך חופשה על היאכטה שלי בניס, או להזמין אותך למסעדות פאר בלונדון, או לוודא שברבש יקבל את בני המשפחה שלך בתנאים דה לוקס באיכילוב כי הוא בכיס שלי... במחשבה שנייה, שום סכום לא שווה שהייה לצד חזירים אגואיסטים ומבחילים כמוכם.
אמור לי מי חבריך , ואדע מי אתה  |  26.05.16
לכל התגובות