אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
3 מיליון המשתמשים של סלאק שווים הרבה יותר צילום: Slack

3 מיליון המשתמשים של סלאק שווים הרבה יותר

החברה, שהשירות שלה מיועד לקהל העסקי, מתפארת בכמיליון מנויים בתשלום ובקצב צמיחה של מיליון מצטרפים חדשים כל חצי שנה. הגיוס האחרון שלה שיקף שווי שוק של 3.8 מיליארד דולר

26.05.2016, 17:12 | נמרוד צוק
סלאק ממשיכה לצמוח בקצב מהיר: שירות הצ'ט והעבודה הקבוצתית הפנים ארגוני הגיע ל-3 מיליון משתמשים פעילים, כך דיווחה אתמול החברה. קרוב למיליון מתוכם הם מנויים משלמים, כאשר קצב הצמיחה הכללי הגיע למיליון משתמשים חדשים כל חצי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים אולי נראים זעומים לעומת מיליארד משתמשי ווטסאפ או אפילו 100 מיליון המשתמשים בטלגרם, אבל עבור חברה שמתמקדת בשוק העסקי ובקהל היעד המורכב של ארגונים גדולים וקיימת שנתיים בלבד, מדובר במספר לא קטן. בנוסף, בכל רגע נתון מחוברים לשרתי החברה כ-2 מיליון מתוך כלל המשתמשים, דבר שמעיד על יציבות התשתית שניצבת בבסיס השירות ועל יכולתה לגדול עוד הרבה יותר ללא פגיעה באיכות השירות.

סלאק. תשתית יציבה וקצב צמיחה מספק, צילום: Slack סלאק. תשתית יציבה וקצב צמיחה מספק | צילום: Slack סלאק. תשתית יציבה וקצב צמיחה מספק, צילום: Slack

לדברי סלאק, יש לה משתמשים ב-77% מחברות פורצ'ן 100 (מאה החברות בעלות ההכנסה הגבוה ביותר בארה"ב), אם כי בחלק ניכר מהמקרים מדובר בהיקף שימוש קטן יחסית של צוות אחד או מחלקה אחת בלבד בתוך החברה.

החברה, שהוקמה ב-2013 על ידי היזם (וכעת המנכ"ל) סטויארט באטרפילד ושלושה מייסדים שותפים נוספים, גייסה עד כה יותר מחצי מיליארד דולר בתשעה סבבי גיוס, האחרון שבהם בחודש שעבר בהיקף של 200 מיליון דולר. גיוס זה שיקף של שווי של 3.8 מיליארד דולר. בשבועות האחרונים היא זוכה לפרסום גדול מהרגיל כחברה שהציתה את טרנד הבוטים ששוטף כעת את פייסבוק, מיקרוסופט, קיק ולא מעט חברות נוספות.

בדצמבר האחרון היא ביצעה מהלך משמעותי כשהכריזה על פלטפורמת הפיתוח שלה להרחבות ובוטים ועל חנות אפליקציות מרכזית בה ניתן למצוא יותר מ-130 כאלו, כאשר ההייפ שסביבה הפך בחודשים האחרונים את תחום הצ'ט הארגוני לקטגוריה פעילה בה רואים יותר ויותר מתחרות חדשות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות