אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זה קורה: לבייב צפוי לאבד את קניון הדגל במוסקבה כבר בשבוע הבא צילום: שאטרסטוק, אוראל כהן

זה קורה: לבייב צפוי לאבד את קניון הדגל במוסקבה כבר בשבוע הבא

אפי פיתוח פירסמה את לוחות הזמנים להעברת נכסיה העיקריים - בהם קניון אפימול - לבנק VTB ברוסיה על מנת למחוק חוב של 611 מיליון דולר

26.05.2016, 19:49 | גולן חזני

לב לבייב צפוי לאבד את קניון אפימול ברוסיה בשבוע הבא. אפריקה ישראלדיווחה הערב (ה') על מכתב נוסף של הבנק לו חייבת אפי פיתוח 611 מיליון דולר, ובו לוחות זמנים לביצוע עיסקת ההחלפה עם אפריקה. מדובר בהליך שבו תמסור אפי פיתוח לבנק הרוסי VTB את הקניון, יחד עם בניין המשרדים אוזרקובסקיה, ומלון אקווה מרין. בתמורה יוותר הבנק הרוסי על החזר החוב.

קראו עוד בכלכליסט

שווי שלושת הנכסים בספרי אפריקה הוא 877 מיליון דולר, כך שבעקבות העסקה יפחת ההון העצמי של אפי פיתוח ב-266 מיליון דולר.

הברירה של לבייב כעת היא להסכים למסירת הנכסים תמורת החוב, או לצאת למלחמה מול הבנק שיינסה לממש את הנכסים של אפי פיתוח. במקרה כזה עלול לבייב לאבד לא רק את שלושת הנכסים, במידה והבנק יממש אותם במחירים נמוכים יותר, אלא גם נכסים נוספים של אפי פיתוח.

הבנק הציב אולטימטום ללבייב לסיים את הנוסח הסופי של מסמכי ההחלפה עד ל-1 ביוני, ולהשלים את העיסקה עד ה-10 ביוני. "אם עיסקת ההחלפה לא תושלם עד ה-10 ביוני והבנק הרוסי יממש את זכויותיו, קיימת הסתברות גבוהה לכך שהדבר ישפיע באופן מהותי על יכולתה של אפי פיתוח להמשיך בניהול עסקיה, כמו גם על שווי המניות של אפי פיתוח", מציינת אפריקה את השורה המהותית ביותר בדיווח. למעשה, מבין שתי האפשרויות, עיסקת ההחלפה היא היותר כדאית מבחינת החברה, למרות שלבייב מאבד בה את שלושת הנכסים המהותיים של החברה.

לב לבייב, צילום: אוראל כהן לב לבייב | צילום: אוראל כהן לב לבייב, צילום: אוראל כהן

מדובר בלוחות זמנים קצרים במיוחד. אפי פיתוח נסחרת בלונדון, ועל פי כללי הבורסה בלונדון, עיסקת החלפה כזו כפופה לאישור של אסיפת בעלי המניות. בלוח הזמנים הצפוף (שבועיים לערך עד להשלמת העיסקה), אפריקה לא יכולה לזמן אסיפת בעלי מניות. לכן, היא מנצלת סעיף בתקנות הבורסה בלונדון שמאפשר לחברה שמצויה בקשיים פיננסים חמורים לקבל החלטה כזו תוך פטור מאישור אסיפה של בעלי המניות שלה.

אפריקה מנהלת מגעים להסדר חוב מול נושיה, כשהמחזיקים אמורים לבחור בנציגויות בתחילת השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות