אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיילספורס חתמה על הסכם עם אמזון בהיקף של כ-400 מיליון דולר צילום: בלומברג

סיילספורס חתמה על הסכם עם אמזון בהיקף של כ-400 מיליון דולר

ההסכם כולל אחסון חלק משירותיה של סיילספורס על גבי תשתית ה-AWS של אמזון. זהו חיזוק משמעותי לענן הציבורי של AWS, סיילספורס נחשבת כאחת ממובילות השוק בתחום

29.05.2016, 14:53 | רפאל קאהאן

אמזון ווב סרוויסס (AWS), הודיעה בסוף השבוע האחרון שסיילספורס, בחרה בה כספקית תשתית הענן הציבורי שלה. זו הפעם הראשונה שסיילספורס תאחסן חלק משירותיה על גבי תשתית ענן ציבורית. על פי דיווח של טיים, העסקה מתפרסת על פני ארבע שנים ועלויותיה הן: כ-70 מיליון דולר בשנה הראשונה, 96 מיליון דולר בשנייה, 108 מיליון דולר בשלישית ו-126 מיליון דולר בשנה הרביעית.

קראו עוד בכלכליסט

סיילספורס צפויה להרחיב את השימוש ב-AWS לשירותי ליבה, כולל Sales Cloud, Service Cloud, App Cloud, Community Cloud, Analytics Cloud ועוד – עבור הרחבת התשתית הבינ"ל המתוכננת של החברה.שירותי Salesforce רבים, כולל Heroku, Marketing Cloud Social Studio, SalesforceIQ, ו- Salesforce IoT שהוכרזו לאחרונה, כבר פועלים על תשתית AWS.

מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף, צילום: בלומברג מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף | צילום: בלומברג מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף, צילום: בלומברג

עם זאת אין זה אומר שסיילספורס מעבירה את כל השירותים ממרכזי הנתונים שלה. גורמים המקורבים לעסקה מסרו שמדובר יותר ב"טבילת אצבע", אם כי מדובר ככל הנראה באצבע לא קטנה במיוחד. כאמור, אחת הסיבות העיקריות למעבר הזה היא הרצון להרחיב את סל שירותיה לארצות נוספות. השימוש ב-AWS יחסוך לחברה את הצורך להתבסס על ספקים מקומיים.

ההסכם לא בהכרח מצביע על זניחת שירותיה של אורקל, עליהם סיילספורס מתבססת מזה שנים רבות (מארק בניוף עבד באורקל והחברות נהנות ממערכת יחסים קרובה - ר"ק). עם זאת ולמרות שמוצריה של אורקל יכולים לעבוד גם על תשתיות של אמזון, פורסמו לאחרונה דיווחים על כך שסיילספורס שוקלת לנטוש את מוצריה - אם כי לא ברור במה תחליף אותם.

החברה של בניוף הייתה יכולה להוות שם מכובד מאוד עבור פורטפוליו הלקוחות של עסקי הענן הציבורי הצעירים של אורקל. אך יש לציין שסיילספורס מתחרה בהיצע הפתרונות האפליקטיביים של אורקל ושבנוסף זו עשויה להיות דרך לא לשים את כל הביצים בסל פתרונות אחד. האנליסט הולגר מולר הסביר לטיים שזה לא הגיוני עבור סיילספורס לבסס את עסקיה על שתי תשתיות ענן נפרדות, כך שהוויתור על אורקל עשוי להתקיים מוקדם בהרבה משמצפים בחברה של לארי אליסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות