אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את החוק לפיקוח על תזונה בצהרונים צילום: נמרוד גליקמן

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את החוק לפיקוח על תזונה בצהרונים

הוועדה דחתה למועד אחר 19 הצעות חוק פרטיות מתוך 33 ההצעות שעלו בדיון; נדחתה למועד אחר - הצעתו של ח״כ אלי כהן מכולנו להגדרת יום ראשון כשבתון

29.05.2016, 14:16 | רוני זינגר

כמדי שבוע בממשלה הנוכחית, גם היום בחרה ועדת שרים לענייני חקיקה לדחות למועד אחר את הדיון ברוב הצעות החוק שהונחו על שולחנה. 19 הצעות חוק פרטיות של חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה כאחד נדחו לדיון במועד אחר, מתוך 33 הצעות חוק שדנו בהן בכלל. 

קראו עוד בכלכליסט

שש הצעות חוק עברו, בהן הצעתה של ח"כ רחל עזריה מכולנו שהצליחה להעביר את הצעת החוק לחייב פיקוח על התזונה המוגשת בצהרונים ברחבי ישראל. ההצעה מבקשת להקים מנגנון פיקוח על התזונה המוגשת לכ-150 אלף ילדים שאוכלים מדי יום בצהרונים. על פי ההצעה ייקבע ההרכב התזונתי בחקיקה וההוראות יכללו בין השאר את הכמויות המותרות למלח, סוכר, שומן הטראנס באוכל ועוד. על פי ההצעה יהיו מפקחים יבדקו את איכות התזונה בצהרונים בשיתוף פעולה משרד הבריאות ומרכז השלטון המקומי.

שבע הצעות חוק נפלו לאחר שוועדת שרים לחקיקה הצביעה נגדן. הצעה אחת ירדה מסדר היום. בין ההצעות שנדחו - הצעתו של ח״כ אלי כהן מכולנו ליום ראשון כיום שבתון. הנושא עדיין נמצא בדיונים וטרם הוכרע ולכן כמו בשבוע שעבר גם השבוע הוא נדחה לדיון נוסף בשבוע הבא.

ועדות שרים לחקיקה אינן שקופות ולא ניתן לדעת כיצד התקבלו בהן החלטות וכיצד הצביעו השרים.

מתחילת הכנסת הנוכחית דחתה ועדת שרים כ-40% מכלל הצעות החוק שדנה בהן. לשם השוואה ועדת שרים בממשלה הקודמת דחתה רק 19% מההצעות. ההסבר לכך נעוץ בקואליציה הצרה שבה כל קול חשוב לפי שעה, והממשלה אינה מעוניינת ״להרגיז״ אף חבר כנסת בכך שקיבלה החלטה בעדו או נגדו.

ח"כ רחל עזריה, צילום: אלכס קולומויסקי  ח"כ רחל עזריה | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ רחל עזריה, צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות