אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארליסנס גייסה 25 מיליון דולר - בהובלת בנק הפועלים צילום: אוראל כהן

ארליסנס גייסה 25 מיליון דולר - בהובלת בנק הפועלים

בגיוס השתתפו גם המשקיעים הנוכחים, בהם קרן פיטנגו; הטכנולוגיה של ארליסנס מזהה פעימות לב, נשימה ושינה דרך המיטה

01.06.2016, 21:08 | מאיר אורבך

חברת ארליסנס (EarlySense) הישראלית גייסה 25 מיליון דולר. את הגיוס הוביל בנק הפועלים, שהשקיע לראשונה דרך הנוסטרו, והשתתפו בו גם המשקיעים הנוכחים כגון קרן פיטנגו, וקרן JK&B האמריקאית וגופים נוספים. עד היום גייסה החברה כ-100 מיליון דולר כאשר משקיעים מרכזיים נוספים הם סמסונג, חברת המכשור הרפואי האמריקאית Welch Allyn והענקית היפנית Mitsui.

הטכנולוגיה של ארליסנס מזהה פעימות לב, נשימה ושינה דרך מזרון או כיסא ברמות דיוק רפואיות, באמצעות סנסורים שאוספים מידע עצום ללא כל מגע עם המטופל ומבלי להעיק עליו, כך שהמדידה יכולה להימשך לאורך זמן גם מחוץ לחדר טיפול נמרץ או לבית החולים. כעת בפעם הראשונה טכנולוגיית ניטור רפואית מדויקת מונגשת גם להמונים לשימוש ביתי במטרה לשפר את המעקב והטיפול הרפואי בהם באופן משמעותי. עד כה הוענקו לחברה 22 פטנטים בארה"ב על טכנולוגיית הניטור ללא מגע והאלגוריתמים לעיבוד הנתונים.

אבנר הלפרין, צילום: אוראל כהן אבנר הלפרין | צילום: אוראל כהן אבנר הלפרין, צילום: אוראל כהן

ארליסנס הוקמה על ידי ד"ר דני לנגה, ד"ר גיא שנער, יוסי גרוס ואבנר הלפרין, שגם משמש מנכ"ל החברה. טכנולוגיית הניטור של החברה (שקיבלה אישורי FDA) מצילת חיים וחוסכת כסף רב למערכות הבריאות: ב-2015 מכשירי החברה ניטרו כ-80,000 איש, אפשרו לצוותים רפואיים למנוע יותר מ-300 מקרי מוות ו-27 אלף ימי אשפוז, וחסכו לבתי חולים כ-20 מיליון דולר. החברה מוכרת כיום את מכשיריה בעשר מדינות, בהן ארה"ב (בה רשתות בתי החולים הגדולות ביותר כבר משתמשות במערכות) אירופה, אסיה וישראל. שוק היעד של ארליסנס בארה"ב בלבד הוא יותר מ-10 מיליארד דולר, והוא כולל יותר מ-4 מיליון מיטות בבתי חולים ובבתי אבות. בתחום הסנסורים לשימוש ביתי לחברה שיתופי פעולה עם חברת Samsung, Beurer ו ICON. בנוסף תשיק החברה ברבעון השלישי באופן עצמאי סנסור לניטור ביתי עבור אנשים מבוגרים.

לחברה 110 עובדים, מתוכם 85 בישראל. מטה החברה הוא בישראל והפעילות בצפון אמריקה מנוהלת ממשרד בבוסטון. לחברה גם עובדים בקוריאה הדרומית, גרמניה, וסינגפור.

דני קולר, משנה למנכ"ל בנק הפועלים והממונה על חטיבת שווקים פיננסיים והבנקאות הבינלאומית: "מצאנו בארליסנס חברה עם הזדמנות יוצאת דופן בשל היותה שחקן מוביל בשוק שהולך וגדל בקצב מהיר. השקעה זו משתלבת בניהול תיק ההשקעות הכולל של הבנק ואנו מאמינים בהנהלת החברה כי תדע לנצל באופן מיטבי את ההזדמנויות העסקיות, הן באמצעות הפעילות העצמאית והן בשיתוף פעולה פורה עם החברות המובילות בעולם, על מנת להמשיך ולגדול באופן מואץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות