אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכמות בווינה: תפוקת הנפט של החברות באופ"ק תישאר ללא שינוי צילום: בלומברג

הסכמות בווינה: תפוקת הנפט של החברות באופ"ק תישאר ללא שינוי

יצרניות הנפט הגדולות בעולם לא הצליחו להגיע להסכמות לגבי הגבלת כמות ייצור הנפט היומית והחליטו להמשיך במדיניות הנוכחית. החוזים על הנפט מגיבים בירידות של עד 2%

02.06.2016, 16:26 | שירות כלכליסט

החברות בארגון יצרניות הנפט (אופ"ק) לא הצליחו להגיע להסכמות לגבי הגבלת תפוקת הנפט היומית - זאת בפסגה הנערכת בבירת אוסטריה, וינה, כך לפי דיווחים בסוכנויות הידיעות. בתוך כך מגיבים החוזים העתידיים על הנפט בירידות שערים של עד 2%. דובר אופ"ק אישר את הדברים והודיע שהפסגה הבאה תתקיים ב-30 בנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

המדינות החברות בארגון התכנסו במטרה לנסות ולהשיג הסכם מחייב להקפאת מדיניות התפוקה. נזכיר כי גם לפני כחודשיים, בפסגה הקודמות בדוחא, שבה השתתפו 16 ממנהיגי המדינות, הסתיימה ללא הסכם על הקפאת התפוקה.

במוקד העניין בפסגה הקודמת עמדה איראן שהחרימה את הפגישה והייתה החברה היחידה בקרטל שלא הייתה מוכנה להשתתף בהסכם, זאת בטענה שהיא רק חזרה לשוק הבינלאומי בינואר, לאחר שהוסרו הסנקציות שהוטלו עליה.

רוסיה בולטת בהעידרותה מהפסגה הנוכחית, כאשר שר האנרגיה הרוסי, אלכסנדר נובאק, הודיע כי אין בכוונתו להגיע לפסגה והעריך כבר לפני מספר ימים כי לא צפויות בישיבה החלטות חדשות.

סעודיה, יצרנית הנפט הגדולה בעולם, שלחה את שר הנפט הסעודי החדש, חאלד אל-פלח, שהחליף את עלי אל־נעימי שנחשב לאדריכל מדיניות הנפט הסעודית והתנגד לקיצוץ התפוקה גם לנוכח ירידת מחיר הנפט. על פי הערכות, חילוף זה אינו מסמן שינוי מהותי במדיניות האנרגיה הסעודית, שמטרתה להוציא משוק הנפט את המתחרים בעלי הוצאות ההפקה הגבוהות בהווה ובעתיד. 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

במקביל החליטו החברות למנות את מוחמד ברקינדו מניגריה למזכ"ל החדש שלה ארגון - מהלך שנועד לאפשר תיווך במחלוקות ביניהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות