אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גרוס: "תשכחו מהתשואות שהיו עד היום, תתכוננו לשוק אחר לגמרי" צילום: בלומברג

ביל גרוס: "תשכחו מהתשואות שהיו עד היום, תתכוננו לשוק אחר לגמרי"

גורו ההשקעות טוען כי ההחזרים על מניות ואג"ח שנרשמו ב-40 השנים האחרונות לא יחזרו על עצמם: "המשקיעים לא צריכים לצפות להחזר של 7% על אג"ח או על החזר של קרוב ל-10% על מניות. הקפיטליזם לא עובד בריבית של 0% או בריבית שלילית"

03.06.2016, 20:55 | שירות כלכליסט

גורו המסחר באג"ח ביל גרוס טוען כי ההחזרים על מניות ואג"ח שנרשמו ב-40 השנים האחרונות הם אירוע ברבור שחור ולא יחזרו על עצמם. "המשקיעים לא צריכים לצפות להחזר של 7% על אג"ח או החזר של קרוב ל-10% על מניות", אמר גרוס בראיון לCNBC. "השווקים שונים לגמרי, וישתלם לטוס למאדים במקום להישאר על כדור הארץ, מכיוון שההחזרים כאן נמוכים ביותר", אמר גרוס המנהל את קרן האג"ח של ג'ניס קפיטל.

קראו עוד בכלכליסט

גרוס הוסיף כי מדיניות ההרחבה הכמותית של הבנקים המרכזיים עלולה להוריד את ההחזרים על אג"ח. דבריו מתייחסים לכך שבנקים מרכזיים באירופה וביפן אימצו ריבית שלילית בעוד שבארה"ב הריבית נעה בין 0.25%-0.5%. 

ביל גרוס. "קפיטליזם לא עובד בריבית שלילית", צילום: בלומברג ביל גרוס. "קפיטליזם לא עובד בריבית שלילית" | צילום: בלומברג ביל גרוס. "קפיטליזם לא עובד בריבית שלילית", צילום: בלומברג

לטענתו של גרוס, מגמות מסוג זה עלולות לפגוע בחוסכים ובכלכלה הרחבה. "בסופו של דבר עליהם להעלות את הריבית בחזרה, ואני חושב שמספר מושלים בפד מבינים שתהליך הנורמליזציה הוא חיוני על מנת להגן על המודלים העסקיים ולהגן על הקפיטליזם, בעיקר מכיוון שהקפיטליזם לא עובד בריבית של 0% ואינו עובד בריבית שלילית", הסביר. גרוס המשיך וטען כי המשקיעים צריכים "פשוט ללכת בכיוון ההפוך" ולהחזיק במזומן נזיל. הוא המליץ לא לרכוש אג"ח קונצרניות או אג"ח עם תשואה גבוהה ומניות בסיכון גבוה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה