אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: המשרד להגנת הסביבה וקק"ל יסייעו לנהגי מוניות לרכוש רכבים היברידיים צילום: ערן לם

בקרוב: המשרד להגנת הסביבה וקק"ל יסייעו לנהגי מוניות לרכוש רכבים היברידיים

ממסמך שפרסם המשרד עולה כי התקציב לתוכנית שמטרתה הפחתת זיהום האוויר בכבישים עומד על כ-30 מיליון שקל. הסיוע יעמוד, על פי הערכות, על כ-20 אלף שקל לנהג

08.06.2016, 18:12 | תומר הדר

לתשומת לב נהגי המוניות: בקרוב תסייע מדינת ישראל לנהגי מוניות המעוניינים לעבור ממונית מונעת בסולר למונית היברידית. כך עולה מתוכנו של מסמך הליך מוקדם שפרסם המשרד להגנת הסביבה. מדובר בהליך משותף למשרד להגנת הסביבה ולקק"ל, שבמסגרתו יוענק סיוע לבעלי מוניות, בסך משוער של עד 20 אלף שקלים לרכישה של מונית היברידית – בדרגת הזיהום 2 ומטה.

קראו עוד בכלכליסט

היקף התקציב, לפי אתר המשרד להגנת הסביבה, עומד על כ-30 מיליון שקלים. במסגרת הקריאה שפרסם המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף עם קק"ל נקראים יבואני הרכבים ההיברידיים להגיש למשרד להגנת הסביבה מפרטים של רכבים היברידיים.

לדברי ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה: "המשימה המרכזית של המשרד היא הורדת זיהומים וסיכונים לנפש והזיהום מתחבורה מהווה גורם קריטי- אנו פועלים להפחתת הזיהום, ובמסגרת התמיכה שאנו נותנים לציבור אנו מוסיפים נדבך נוסף להנעת מוניות היברידיות. לאחר מכן יגיעו גם מוניות חשמליות. אנו ננסה להניע בשלהי 2016 מהלך לסבסוד של כ-1,500 מוניות היברידיות, כדי שלנהגים לא יהיה הבדל בעלות הרכישה – ובסופו של דבר מרכזי הערים יהפכו נקיים יותר".

טויוטה אוואלון היברידית (ארכיון) טויוטה אוואלון היברידית (ארכיון) טויוטה אוואלון היברידית (ארכיון)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות