אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HPE חתמה עם ג'נרל אלקטריק הסכם בתחום אינטרנט הדברים צילום: HP

HPE חתמה עם ג'נרל אלקטריק הסכם בתחום אינטרנט הדברים

שתי ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות מתכננות להיכנס לתחומי הרכב, התעופה והאנרגיה. ג'נרל אלקטריק צפויה להתמקד בצד התוכנה ו-HPE תספק את החומרה

09.06.2016, 13:22 | רפאל קאהאן

HPE וג'נרל אלקטריק חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בתחום אינטרנט הדברים, כך הודיעה HPE במהלך כנס אתמול (ד') בלאס וגאס. שתי החברות יתמקדו בתחום אינטרנט הדברים לתעשיות עתירות ידע כגון התעופה, הרכב והאנרגיה וישווקו מוצרים שיאפשרו לחבר את מכונות לאינטרנט.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מתמקדת ג'נרל אלקטריק בטורבינות רוח, מנועי מטוסים ורכבות, אך בשנים האחרונות היא פיתחה יכולות בתחום התוכנה והשיקה מספר מוצרי ביג דאטה ומחשוב ענן על מנת להגדיל את היעילות של המוצרים שלה. GE מעוניינת לשווק את היכולות האלה גם עבור לקוחות חיצוניים ו-HPE תשמש לה כשותפה.

ג ג'נרל אלקטריק היא מיצרניות מנועי המטוסים הגדולות בעולם | צילום: בלומברג ג

חלוקת העבודה בין השתים ברורה, GE תספק את התוכנה ו-HPE תתמקד בבתוכנה ובהטמעה של המערכות. סגן נשיא HPE הסביר שבשלב ראשון החברות ינסו את כוחן בתחומי התעופה ובתעשיות הנפט והגז. בראיון הסביר סמנכ"ל הדיגיטל של GE שמדובר בלחבר מאות מכונות גדולות שבתון מוקפות באלפי מכונות קטנות יותר.

אינטרנט הדברים והשימוש במוצרי ביג דאטה הוא תחום שימושי למדי בתחומים רבים. בתחום התעופה למשל, חיישנים שמורכבים במטוס יכולים לייצר עשרות גיגה-בייטים של מידע במהלך טיסה בודדת. יכולת לנתח את המידע הזה תאפשר לחברות התעופה לייעל את התחזוקה ולחסוך בעלויות התפעול והדלק.

אם ל-GE יש את התוכנה והידע לנתח ולאסוף את המידע, מה שאין לה זה את יכולות המחשוב והחומרה שנדרשות לבניית תשתיות מעין אלה. בנוסף אין לה את הקשר הישיר לעולם ה-IT שמפעיל את התשתיות, שני תחומים בהם ל-HPE יש יכולות מוכחות. השילוב של HPE ו-GE גם מהווה סוג של תשובה להסכם שחתמה IBM עם סיסקו באותו תחום בדיוק.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות