אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוריאה: פולקסווגן זייפה גם רמות רעש צילום: בלומברג

קוריאה: פולקסווגן זייפה גם רמות רעש

אחרי פרשת דיזלגייט שסיבכה את יצרנית הרכב הגרמנית, התביעה בסיאול טוענת: 26 דגמים נכנסו עם אישורים מזויפים בנוגע לרמות הרעש

10.06.2016, 17:04 | תומר הדר

פולקסווגן זייפה כביכול גם רמות של רעש, ולא רק של זיהום אוויר - כך עולה ממסמכים שהוגשו על ידי משרד התובע הכללי בקוריאה הדרומית.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה נחשפה פרשת "דיזלגייט", שבה התקינה פולקסווגן מתקנים מיוחדים שנועדו להתל בבוחני זיהום אוויר ולגרום למכוניות לפלוט מעט זיהום. קוריאה הדרומית נחשבה לאחת המדינות המחמירות ביותר ביחסן כלפי פולקסווגן וזימנה לחקירה בכירים רבים מהנהלת הקונצרן בקוריאה.

כעת, לפי מסמכי התביעה שהוגשו בקוריאה הדרומית, מתברר שהשלטונות חושדים ביצרנית לא רק במניפולציית זיהום אוויר: על פי מסמכי התביעה, 26 דגמים של פולקסווגן שיובאו לקוריאה קיבלו אישורים תוך הגשת נתונים מזויפים לא רק על זיהום אוויר - אלא גם על רמות הרעש שמייצר הרכב.

מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן, צילום: בלומברג מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן | צילום: בלומברג מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן, צילום: בלומברג

פולקסווגן מצידה הודיעה כי תתמודד עם ההאשמות בדרכים החוקיות שביכולתה. בתוך כך, קיבלה פולקסווגן השבוע אישור לתקן באירופה 1.1 מיליון רכבי דיזל, כשביניהם כלי רכב מדגם הטיגואן, זאת בנוסף ל-800 אלף כלי רכב שעל תיקונם הודיעה בשבוע שעבר.

עד כה לא תוקנו בישראל מכוניות פולקסווגן המעורבות בפרשה (מדובר בכ-12 אלף מכוניות). להערכת גורמים בענף, תיקון הדגמים הנוסעים בכבישי הארץ יתחיל במהלך השבועות הקרובים - לאחר שבאירופה יתקבלו האישורים הנדרשים להתחלת התיקון עבור השוק האירופי - מה שיאפשר באופן אוטומטי ביצוע של עדכונים גם למכוניות הנוסעות בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות