אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים תדון בהעברת 200 מיליון שקל ללא נימוק

ועדת הכספים תדון בהעברת 200 מיליון שקל ללא נימוק

אף שהוועדה תוקעת לאוצר העברות רבות כי לא סופק עבורן צידוק ראוי, היא תדון בעוד העברות ללא נימוק למשרדי הרווחה ולתיירות

12.06.2016, 23:26 | רוני זינגר

בצל המשבר בין ועדת הכספים למשרד האוצר, שבמסגרתו תוקעת הוועדה העברות תקציביות במעל ל־14 מיליארד שקל, תדון מחרתיים הוועדה בבקשה להעברות של כ־200 מיליון שקל עבור משרדי הרווחה והתיירות, ובהן תקציבים למימון טיפול בקורבנות סחר בנשים, סיוע לנפגעות תקיפה מינית, מעונות לנערות בסיכון, תקציב לתכנית לשילוב נשים בתעסוקה ומימון קייטנות לבעלי מוגבלות שכלית. הבקשות אינן כוללות הסבר מדוע כל הנושאים האלה, שאינם חדשים וניתן היה לדעת מראש כי הם זקוקים למימון, אינם נמצאים בבסיס התקציב והמתינו דווקא להעברות תקציביות. 

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הוועדה משה גפני אמר ל"כלכליסט" כי ההעברות הללו יעלו לדיון מכיוון שהן עומדות בדרישות נוהל ההעברות החדש. על פי נוהל ההעברות החדש שהתקבל בוועדת הכספים בדצמבר האחרון, על משרד האוצר להסביר מדוע סעיפי העברה התקציבית הנידונים לא נמצאים בבסיס התקציב ולספק פירוט היסטורי של הסעיף הרלוונטי. ואולם, לדברי ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני — שבעקבות בג"ץ שהגישה שונה הנוהל — גם במקרה של העברה התקציבית למשרדי התיירות והרווחה האוצר לא מקיים את הנוהל.  

משרד האוצר, צילום: עמית שאבי משרד האוצר | צילום: עמית שאבי משרד האוצר, צילום: עמית שאבי

"מדובר בהעברה של לא פחות מ-187,949,000 שקל", כתבה שפיר לוועדת הכספים. "תקציב זה סומן בספר התקציב כהוצאות שונות, ועתה משרד האוצר מבקש להקצות אותו לתוכניות שונות של משרד התיירות. פניות אלו מלמדות כאלף עדים עד כמה פגומה השיטה הנוכחית, בה הכנסת למעשה מאשרת תקציב שרב הנסתר בו על הגלוי".

עוד הוסיפה שפיר במכתבה: "יצירת 'קופה קטנה' (שהיא למעשה ענקית), שתשמש את האוצר במהלך שנת התקציב לצרכים שונים ומשונים ללא פיקוח של הכנסת באמצעות חוק התקציב, נוגדת את עקרון היסוד שעל פיו הכנסת היא האמונה על תקציב המדינה".

המאבק בין משרד האוצר לוועדת הכספים באשר לאופן קיום הנוהל החדש מתנהל זה מספר חודשים. במשרד האוצר טוענים כי כל הפירוט מצוי באתר אינטרנט שאליו יכולים חברי הכנסת להיכנס, ואילו גפני דורש שפקידי האוצר ימסרו את מלוא הפרטים במהלך הדיון. ח״כ גפני טוען כי עד שהאוצר לא יקיים את הנוהל כראוי, לא יעלה לדיון את יתר הבקשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות