אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר השקיעה 70 מיליון דולר בשירות הסטרימינג סאונדקלאוד צילום: בלומברג

טוויטר השקיעה 70 מיליון דולר בשירות הסטרימינג סאונדקלאוד

לרשת החברתית 400 מיליון משתמשים, אך רק חצי מהם פעילים באופן יומיומי והיא מקווה שהחיבור עם שירות השמעת המוזיקה יגביר את המעורבות השוטפת

15.06.2016, 11:05 | רפאל קאהאן

טוויטר הודיעה על השקעה בשירות הזרמת המוזיקה החברתי סאונדקלאוד. ב"ניו יורק טיימס" דיווחו אתמול (ג') שהיקף ההשקעה הינו כ-70 מיליון דולר ושהסיבה לכך היא הרצון למשוך יותר משתמשים פעילים. כיום יש לטוויטר כ-400 מיליון משתמשים רשומים, אולם רק פחות ממחצית מהם פעילים באופן יומיומי.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה בוצעה דרך זרוע הון הסיכון של החברה, טוויטר ונצ'רס. בחברה הסבירו שהבחירה בסאונדקלאוד נובעת מה"יחסים המצויינים שהרשת החברתית מנהלת עם יוצרים". ההשקעה הגיעה בזמן מצוין עבור סאונדקלאוד שנאבק כיום על מנת לשרוד. השירות לא השכיל עד כה לפתח מודל עסקי שיאפשר לו להכניס מספיק כסף על מנת לכסות את הוצאות התפעול שלו, זאת למרות הפופולריות היחסית ממנה הוא נהנה והפרסום במרץ השנה על השקת מנוי פרימיום במחיר של 12.99 דולר בחודש. 

ניסיון למשוך משתמשים פעילים ניסיון למשוך משתמשים פעילים ניסיון למשוך משתמשים פעילים

סאונדקלאוד הוקם ב-2008, כשירות עבור מוזיקאים עצמאיים וחובבים שיוכלו להעלות אליו יצירות. כיום הוא מתהדר בכ-175 מיליון משתמשים ברחבי העולם. אך ספג אש מצד תעשיית המוזיקה עקב הפיקוח הרופף על התכנים שהועלו על ידי המשתמשים, שנטען שבמקרים רבים הפרו זכויות יוצרים.

טוויטר אף שקלה לרכוש את סאונדקלאוד לפני שנתיים, אך מאז הצליחו מנהליו לחתום על מספר הסכמים עם חברות הפקה, מה שסייע לה בקבלת לגיטימיות מסויימת מצד גורמים נוספים בתעשיית המוזיקה. בשנה שעברה חתמה סאונדקלאוד על חוזי הפצה חדשים עם חברות המוזיקה הגדולות וחידשה גישה לקטלוג של כ-125 מיליון שירים, במקביל להשקת שירות חינמי שהתבסס על צפייה בפרסומות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות